sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Marcin Warchoł przedstawił program dla Os. Dąbrowskiego, w nim dom kultury i miejsca parkingowe

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wczoraj na Osiedlu Dąbrowskiego odbyła się konferencja kandydata na urząd Prezydenta Miasta Rzeszowa Marcina Warchoła, poświęcona programowi dla Osiedla.

  Na wstępie Marcin Warchoł podziękował mieszkańcom za wszystkie spotkania i rozmowy. Następnie przedstawił główne założenia programu:

  • budowa nowych miejsc parkingowych,
  • budowa domu kultury,
  • nowe ścieżki rowerowe.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Kandydat zwrócił uwagę, że nowe miejsca parkingowe to jeden z najczęściej pojawiający się postulat ze strony mieszkańców osiedla, kolejnym są nowe place zabaw. Zapowiedział, że jeśli wygra wybory, odbędą się konsultacje, aby zdecydować ile miejsc i gdzie, przeznaczyć na wymienione rzeczy.

  To rzeczywiście istotna kwestia, zadeklarowaliśmy już z panem radnym Waldemarem Kotulą, że po – mamy nadzieję wygranych wyborach – będziemy konsultować szeroko ten temat z mieszkańcami. Na osiedlu pojawia się także problem hałasu pobliskiej kolejki, będę z pewnością rozmawiał w tej sprawie z PKP by wypracować sposób na ograniczenie tej uciążliwości dla mieszkańców.  

  – podkreślił Marcin Warchoł.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Kolejną potrzebą jest dom kultury, z którego mogliby korzystać mieszkańcy Osiedla Dąbrowskiego, ale także Osiedla Piastów czy Grota-Roweckiego.

  Liczba mieszkańców tych trzech sąsiadujących Osiedli jest tak duża, że dom kultury na pewno trzeba tutaj postawić.

  – mówił.

  Marcin Warchoł przypomniał także swoją deklarację o podwojeniu ścieżek i parkingów rowerowych i zobowiązał się do takich inwestycji właśnie na Osiedlu Dąbrowskiego, ale i na terenie całego miasta.

  źródło: KW Marcina Warchoła

  Następnie głos zabrał uczestniczący w konferencji Radny Waldemar Kotula, który zrezygnował ze startu w wyborach i poparł kandydaturę Marcina Warchoła. Radny podkreślił ogromną potrzebę nowych miejsc parkingowych, ale także budowy domu kultury.

  Inwestycja w dom kultury, który służyłby dużej liczbie mieszkańców, to wskazana inwestycja. Korzystali by z niego bowiem mieszkańcy Osiedla Dąbrowskiego, ale także Osiedla Piastów czy Grota-Roweckiego. Wiemy, że jeśli pan minister Warchoł zostanie prezydentem, ten dom powstanie razem z klubem seniora. 

  – mówił.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com