15,4 C
Rzeszów
środa, 5 października, 2022
+

  „Szlachetne zdrowie …” – wystawa przygotowana w ramach obchodów Światowego Dnia Zdrowia

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie przygotowała na tę okazję wystawę „Szlachetne zdrowie…”, nawiązującą do popularnej fraszki Jana Kochanowskiego.

  Światowa Organizacja Zdrowia definiuje zdrowie jako stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrostanu. Określenie to zostało w ostatnich latach uzupełnione o sprawność do prowadzenia produktywnego życia społecznego i ekonomicznego, a także wymiar duchowy. W czasie wciąż trwającej epidemii koronawirusa SARS-COV-2 to znaczenie nabiera nowego sensu.

  Na ekspozycji przygotowanej przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie zostały przybliżone zagadnienia związane z profilaktyką zdrowego stylu życia, pokazujące jak codzienne rytuały wpływają na zdrowie i samopoczucie.

  Zaprezentowane zostały książki, czasopisma oraz dokumenty życia społecznego ze zbiorów bibliotecznych , których główną tematyką są: zdrowie, dieta bogata w warzywa i owoce, sport i uroda.

  Ekspozycję można zwiedzać od 6 do 23 kwietnia 2021 r. Znajduje się ona w holu WiMBP w Rzeszowie przy ul. Sokoła 13 na parterze i na I piętrze.

  Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

  Więcej informacji znajduje się na stronie – http://www.wimbp.rzeszow.pl/aktualnosci/art,4453,szlachetne-zdrowie-wystawa-przygotowana-w-ramach-obchodow-swiatowego-dnia-zdrowia-do-dn-23-04-2021-r-zaproszenie.html.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -