19,9 C
Rzeszów
czwartek, 11 sierpnia, 2022
+

  Słonecznie i pochmurnie – prognoza pogody na Wielkanoc

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W ostatnich dniach meteorologiczna wiosna rozpieszczała nas ciepłem, słońcem i nieskazitelnym niebem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje o nieco chłodniejszych Świętach Wielkanocnych.

  „Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy trochę lata” – jak głosi to staropolskie przysłowie w kwietniu możemy spodziewać się bardzo zróżnicowanej pogodowo aury. Przed wyjściem z domu warto pamiętać o cieplejszym, kilkuwarstwowym ubraniu oraz o parasolu.

  Fot. Pixabay

  Napływające za frontem chłodnym powietrze będzie zdecydowanie chłodniejsze i przyniesie opady deszczu, a miejscami nawet śniegu. Na szczęście zza chmur okresami pojawiać się będzie słońce, co na pewno będzie korzystnie wpływać na samopoczucie i nada zbliżającym się świętom wiosennego charakteru.

  Archiwum: Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej

  W sobotę w całym kraju pogoda będzie się dynamicznie zmieniała. Mogą pojawiać się opady deszczu, śnieg, oraz od czasu do czasu zaświeci słońce. W Rzeszowie mogą pojawić się przelotne opady deszczu, ale w większości dnia będzie świeciło słońce. Maksymalna temperatura będzie wynosiła 10°C.

  Fot. Pixabay

  W niedzielę w całym kraju rano będzie chłodno. W nocy w obszarach górskich mogą pojawić się opady śniegu. W ciągu dnia na zachodzie i północy Polski na niebie pojawi się słońce. Natomiast w Rzeszowie poranek Zmartwychwstania będzie chłodny. W ciągu dnia pojawi się słońce, ale maksymalna temperatura będzie wynosiła tylko 6°C.

  Fot. Pixabay

  Poniedziałek Wielkanocny zapowiada się słoneczny i ciepły w całym kraju. Na terenie Rzeszowa pojawią się chmury zza których częściowo wychyli się słońce. Temperatura w dzień będzie wynosiła 12°C.

  Fot. Pixabay

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -