17,6 C
Rzeszów
piątek, 25 czerwca, 2021
+

  735 nielegalnych paczek papierosów w Nisku

  Polecamy

  Wiktoria Sudoł
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Funkcjonariusze podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej wraz z policjantami z Niska zatrzymali niecałe tysiąc paczek papierosów na terenie powiatu niżańskiego.

  mł. aspirant Edyta Chabowska

  Do magazynów podkarpackiej Krajowej Administracji Skarbowej trafiły również nielegalnie rozprowadzane papierosy z Budomierza.

  W Nisku funkcjonariusze Policji i KAS rozpoczęli akcję, której celem było zwalczanie przestępczości i nielegalnego obrotu wyrobami tytoniowymi. Doszło do przeszukiwań licznych posesji. W jednej z nich znaleziono aż 735 paczek papierosów różnych marek nie posiadających polskiej akcyzy. Mężczyźnie, który nielegalnie przemycał tytoń grozi kara od grzywny w wysokości 4 tysięcy złotych do pozbawienia wolności do lat 3.

  mł. aspirant Edyta Chabowska

  Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

  W Budomierzu podczas kontroli pojazdu przekraczającego granice Polski funkcjonariusze KAS odkryli 340 paczek nielegalnych papierosów, ukrytych pod siedzeniami pojazdu. Ukryty towar odkrył pies policyjny – labradorka Luna. Kierowca samochodu przyznał się do zarzutu, dalsze postępowanie rozpoczął Podkarpacki Urząd Celno – Skarbowy w Przemyślu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -