6,5 C
Rzeszów
piątek, 26 lutego, 2021

The Freeborn Brothers wystąpią w ramach cyklu koncertów Estrada Studio Live

Kolejny koncert online w ramach Estrada Studio Live już 5 marca o godzinie 20.00. Tym razem gościem będzie zespół The Freeborn Brothers. Sami...
+

  Pierwszoligowe spotkania Apklan Resovii na stadionie przy Wyspiańskiego

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pierwszoligowe spotkania Apklan Resovii, już od drugiej kolejki, rozgrywane będą na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie. Jest to możliwe dzięki przychylnemu zaopiniowaniu wniosku skierowanemu do Komisji Licencyjnej oraz Departamentu Rozgrywek Krajowych. To bez wątpienia olbrzymi sukces władz nowo powstałej Spółki Akcyjnej.

  Temat powstania spółki w Resovii pojawiał się od lat, awans do pierwszej ligi znacznie przyspieszył działania zarządu w tym kierunku. Podczas dzisiejszej konferencji prezes zarządu zauważył, że takie przekształcenie pozwala na poprawę przejrzystości finansowej i organizacyjnej klubu.

  Niewątpliwym sukcesem jest wczorajsze otrzymanie pozwolenia na prowadzenie rozgrywek na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego, na czas trwania modernizacji stadionu miejskiego w Rzeszowie.

  Udało się za sprawą podjętych działań otrzymać warunkową zgodę na rozgrywanie spotkań przy ulicy Wyspiańskiego. Ubolewamy, że obowiązujące wciąż obostrzenia wynikające z pandemii blokują możliwość pojawienia się na trybunach naszych wspaniałych kibiców. Wierzymy, że niedługo się to zmieni i w spotkaniach z topowymi drużynami zaplecza ekstraklasy będziemy mogli liczyć na ich głośny doping i wsparcie.

  – mówi Adrian Rudawski, prezes Zarządu CWKS RESOVIA S.A.

  źródło: Facebook Rasovia Rzeszów @cwksresoviapl 

  Powrót na W22 ma ogromne znaczenie dla zarządu i kibiców Resovii. Jest to także impuls do dalszych starań o budowę własnego stadionu.

  To tu jest Nasz sportowy dom. Chcemy by nowe pokolenia kibiców Resovii razem z nami starszymi utożsamiali się z drużyną grającą przy W22. Gra na każdym innym stadionie, nawet w Rzeszowie , to dla Resovii gra na wyjeździe. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie inwestycji PCLA . Ufam, że starania te zakończą się sukcesem. Stadion przy ulicy Wyspiańskiego to element Naszej tożsamości.

  – mówi Pawłem Janda, przewodniczący Rady Nadzorczej

  Dzisiejszą konferencję zarządu spółki można obejrzeć na kanale Youtube.

  Nadrzędnym celem całego klubu jest utrzymanie zespołu w pierwszej lidze i wszystkie działania ostatnich tygodni były tego podporządkowane. Priorytetem zarządu jest jednak przyszłościowy rozwój sportowy drużyny, jak i strukturowy klubu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -