28,5 C
Rzeszów
sobota, 25 czerwca, 2022
+

  Inicjatywa Akademii 50+ dla rzeszowskich seniorów

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przy Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie funkcjonuje Klub dla Seniorów „Akademia 50+”. Członkowie klubu sportowego przygotowali inicjatywę skierowaną do seniorów z miasta Rzeszowa pt. „Fachowcy na start”.

  Członkowie Klubu w ramach projektu „Fachowcy na start” oferują usługi z zakresu drobnych napraw osobom 60+ zamieszkałym na terenie miasta Rzeszowa. Usługi te wykonują członkowie, którzy mają doświadczenie w konkretnym zawodzie lub są tzw. „złotymi rączkami”. Usługi dla osób 60+ wykonywane są bezpłatnie, pokrywane są też koszty części zamiennych lub materiałów potrzebnych do naprawy (do 80 zł). Osoba korzystająca z usługi deklaruje przystąpienie do Klubu Sportowego Akademia 50+, opłacenia rocznej składki członkowskiej (10 zł) i czynnego uczestnictwa w działaniach klubu. W swoim pomyśle łączą odpowiedź na zapotrzebowanie na fachowców od drobnych napraw ze sposobem zmotywowania osób starszych do podjęcia aktywności fizycznej.

  źródło: materiały prasowe organizatorów

  Pomysłodawcy projektu „Fachowcy na start” wierzą, że „najtrudniejszy pierwszy krok” i po jego zrobieniu uda się zmotywować starszych mieszkańców Rzeszowa do podjęcia aktywności fizycznej. W roku akademickim 2020/2021 klub sportowy liczy około 20 osób. Działają sekcje: nordic walking, brydżowa, tenisa ziemnego, tenisa stołowego, rowerowa, bule i lekkoatletyczna.

  Członkowie Klubu chcieliby, aby on się rozwijał i zrzeszał jak najwięcej osób starszych. Nie jest to jednak proste – osoby w tym wieku nie zawsze chcą podejmować aktywność fizyczną, a klub sportowy kojarzy im się ze sportem wyczynowym i obciążającymi treningami.

  – mówi dr Monika Struck-Peregończyk, Dyrektor Akademii 50+.

  Projekt „Fachowcy na start” potrwa do 30 czerwca 2021r. Jest on realizowany w ramach Programu „UTW – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „Ę”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -