1,3 C
Rzeszów
środa, 1 grudnia, 2021
+

  Na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zainwestowała kolejna firma

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko”, prowadzonym przez Starostwo Powiatowe, zainwestowała kolejna firma: I-BS.pl. Spółka zajmuje się tworzeniem i sprzedażą oprogramowania, jest wiodącym dostawcą systemów IT.

  Rozwiązania proponowane przez firmę kierowane są m.in. do: bankowości, instytucji finansowych, przedsiębiorstw oraz klientów indywidualnych. Główna siedziba znajduje się w Stalowej Woli, natomiast terenowe oddziały w Tarnobrzegu oraz Rzeszowie. Wartość planowanej inwestycji na terenie PNT „Rzeszów-Dworzysko” wynosi 1,8 mln zł.

  Od ponad 10 lat zajmujemy się także projektowaniem, instalowaniem elektrowni słonecznych, systemów ogrzewania i chłodzenia za pomocą pomp ciepła dla biznesu i klientów indywidualnych. Jesteśmy pasjonatami technologii. Chcemy w naszej inwestycji pokazać, że jest możliwe postawienie bardzo opłacalnego budynku niskoenergetycznego zasilanego i ogrzewanego energią słoneczną. Podobne rozwiązanie funkcjonuje już od 7 lat w siedzibie spółki w Stalowej Woli, a oferowane rozwiązania przynoszą korzyści naszym klientom, ułatwiając im życie i znacznie obniżają koszty funkcjonowania.

  – mówił Henryk Mierzwiński, prezes zarządu I-BS.pl sp. z o.o.

  źródło: materiały nadesłane

  Spółka współpracuje z uczelniami wyższymi, w tym z Politechniką Rzeszowską, w zakresie pozyskiwania nowej kadry i podejmowania inicjatyw ze studentami w zakresie praktyk studenckich.

  Bardzo ważne jest również to, że spółka zamierza utworzyć stały dział badawczo-rozwojowy w oddziale rzeszowskim oraz docelowo utworzyć inkubator innowacyjnych technologii. Region województwa podkarpackiego i okolice Rzeszowa zapewniają bowiem dostęp do wykształconych specjalistów z zakresu nowoczesnych technologii IT.

  –powiedział Waldemar Pijar, sekretarz Starostwa Powiatowego, główny koordynator projektu PNT „Rzeszów – Dworzysko”.

  źródło: materiały nadesłane

  Zarząd firmy zapewnia, że o wyborze terenu pod nową inwestycję ogromne znaczenie miały m.in. świetna lokalizacja oraz infrastruktura „Dworzyska”. Atrakcyjny teren inwestycyjny o pow. 83,42 ha, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, międzynarodowego lotniska Rzeszów – Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy -Polska- Ukraina.

  I-BS.pl działa w obszarach wysokich technologii. Na potencjał tej spółki składają się zarówno nagromadzony kapitał wiedzy jak i doświadczenie pracujących w niej specjalistów. Pojawienie się na „Dworzysku” tego typu firmy znacznie poszerza gospodarczą ofertę całego naszego regionu. Warto przy tym przypomnieć, że do tej pory na terenie „Dworzyska” pojawiły się już firmy m.in. z branży chemicznej, handlowej, lotniczej , kosmetycznej i odzieżowej.

  – mówił Józef Jodłowski, Starosta Rzeszowski.

  źródło: materiały nadesłane

  Do tej pory na terenie Parku Naukowo – Technologicznego „Rzeszów-Dworzysko” zainwestowało 25 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tam ok. 3 tys. osób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -