wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Inauguracja zajęć w Małej Akademii Policyjnej

  Polecamy

  Martyna Cios
  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W poniedziałek, 1 lutego br. we Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku odbyła się inauguracja zajęć Małej Akademii Policyjnej. Przy tej okazji leżajscy policjanci wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie promowali zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku w ramach cyklu spotkań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą”.

  Mała Akademia Policyjna działa przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury w Leżajsku od blisko roku. Skupia dzieci w wieku od 4 do 9 lat. Zajęcia prowadzone są raz w tygodniu przez policjantów z Leżajska – asp. szt. Krystiana Bryniarskiegio i st. asp. Tomasza Potejko. W czasie zajęć dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale przede wszystkim poznają historie, elementy umundurowania i wyposażenie jakim dysponują policjanci. W ramach zajęć praktycznych między innymi ćwiczą musztrę policyjną, uczą się ujawniać i zabezpieczać ślady na miejscu zdarzenia. Spotykają się też z policjantami z leżajskiej komendy, którzy opowiadają im o swojej codziennej służbie. Mali „policjanci” otrzymali również „mundur” i legitymację słuchacza Małej Akademii Policyjnej.

  źródło:podkarpacka.policja.gov.pl

  My członkowie Małej Akademii Policyjnej działającej przy Franciszkańskim Ośrodku Kultury przyrzekamy:

  Nie grymasić i nie szlochać, swych rodziców mocno kochać. A codziennie rano, buzie mieć roześmianą. Być też dobrymi uczniami, super kolegami i koleżankami. Przyjaciółmi zwierząt , ludzi to nam nigdy się nie znudzi. A gdy już będziemy duzi, chcemy ludziom się przysłużyć. Być dobrymi Polakami i przykładnymi patriotami…

  – ślubowali młodzi adepci.

  Zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku, w ramach cyklu spotkań pod hasłem: „Bezpieczniej zimą” promowali asp. Jerzy Ossoliński i sierż. szt. Tomasz Wojtanowski z KWP w Rzeszowie. Funkcjonariusze dla małych „policjantów” zorganizowali konkurs wiedzy o bezpieczeństwie na stoku. Dzieci bardzo dobrze poradziły sobie z trudnymi pytaniami dotyczącymi tej tematyki. Zwycięzcy otrzymali nagrody przekazane przez Komendę Główną Policji i Gminę Leżajsk.

  źródło:podkarpacka.policja.gov.pl
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com