21,1 C
Rzeszów
środa, 17 sierpnia, 2022
+

  Pokaz filmu on-line „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś – zapomniany Sprawiedliwy”

  Polecamy

  Martyna Cios
  Redaktor / dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Pokaz filmu odbędzie się w piątek 29 stycznia, o godz. 19:00. Inicjatywa ta jest wspólnym przedsięwzięciem Muzeum Polaków Ratujących Żydów oraz Gminy Głogów Małopolski w celu upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu. 

  Produkcja „Sprawy paszportowe. Aleksander Ładoś – zapomniany Sprawiedliwy” w reżyserii Rolanda Dubiela to fabularyzowany film dokumentalny o działalności Aleksandra Ładosia, ambasadora II RP w Bernie na rzecz ratowania Żydów przed Zagładą w trakcie II wojny światowej. Dzieło powstało w ramach współpracy z Gminą Głogów Małopolski i Podkarpacką Komisją Filmową.

  To wydarzenie jest jednocześnie pierwszą odsłoną Roku Grupy Ładosia w ramach inicjatyw organizowanych przez Muzeum Polaków Ratujących Żydów.

  źródło: materiały nadesłane

  Nie jest to ostatnia inicjatywa Muzeum Polaków Ratujących Żydów w ramach tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Pamięci o Ofiarach Holokaustu, na 12 lutego zaplanowano seminarium on-line pt. “Wokół Akcji Reinhardt”, współorganizowane z Państwowym Muzeum na Majdanku.

  źródło: materiały nadesłane

  Więcej informacji na temat organizowanych wydarzeń można znaleźć pod linkiem: https://www.facebook.com/ulmamuseum

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -