4,7 C
Rzeszów
sobota, 27 lutego, 2021

Zagraj w Super Lidze na Orliku !

Do 8 marca 2021 r , trwają zapisy do Piłkarskiej Ligi Szóstek " Superli6a Rzeszów " . Rozgrywki będą rozgrywane w środowe wieczory...
+

  Marszałek Władysław Ortyl zarażony koronawirusem!

  Polecamy

  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  O chorobie Marszałka Województwa Podkarpackiego poinformował w dniu dzisiejszym (23.10.2020) rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

  Marszałek Władysław Ortyl został zarażony Covid19 ze względu na kontakt z osobą zarażoną. Wynik testu, który został wykonany przez marszałka miał pozytywny wynik.

  Władysław Ortyl czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej stosując się do wszelkich zaleceń sanepidu.

  W związku z tą sytuacją Urząd Marszałkowski apeluje do wszystkich obywateli o stosowanie się do wszystkich wprowadzonych zaleceń związanych z sytuacją epidemiologiczną. Przypomina o utrzymywaniu dystansu społecznego, częstym myciu oraz dezynfekcji rąk, konieczności zasłaniania ust i nosa oraz w miarę możliwości pozostanie w domach.

  Sytuacja dotycząca ognisk koronawirusa w powiecie rzeszowskim i mieście Rzeszów na dzień 22.10.2020:

  • Ognisko Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 – łącznie potwierdzono wynik dodatni u 91 osób wśród personelu medycznego i pomocniczego oraz pacjentów.
  • Ognisko SPZOZ Szpital MSWiA  – łącznie potwierdzono wynik dodatni u 36 osób wśród personelu medycznego i pomocniczego oraz pacjentów.
  • Zakład Opieki Długoterminowej w Błażowej   – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 9   pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2  w tym u 3 osób z personelu medycznego oraz 6   pacjentów .

  Liczba nowych przypadków stwierdzonych w województwie podkarpackim pochodzi z 25 powiatów – z wyjątkiem ognisk są  to  pojedyncze  przypadki   z transmisji poziomej ( zakażenia rodzinne i inne kontakty).

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego w 142 placówkach nauczania i wychowania zawieszone są zajęcia stacjonarne. Cześć placówek przeszła całkowicie na zdalne nauczanie, pozostałe pracują w systemie hybrydowym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -