1,8 C
Rzeszów
sobota, 28 listopada, 2020

Podaruj kino Zorza na Mikołaja

Kino Zorza organizuje kolejną akcję voucherową. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w poprzednią zbiórkę. Tym razem zachęcają do...
+

  Marszałek Władysław Ortyl zarażony koronawirusem!

  Polecamy

  W Tyczynie powstanie Dom Dziecka i Młodzieży!

  Powiat Rzeszowski szuka wykonawcy robót budowlanych, polegających na adaptacji istniejącego budynku przy ul. Kościuszki w Tyczynie na potrzeby Domu Dziecka i Młodzieży....

  Mężczyzna, który się obnaża w Rzeszowie

  Od naszej czytelniczki otrzymaliśmy informację, że w Rzeszowie kilkukrotnie widziała mężczyznę, który obnażał się na przystanku na ul. Kotuli. Nasza czytelniczka jest...

  PILNE! Pożar budynku w Głogowie Małopolskim

  Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 16:00 na Ul. Bursztynowej, osiedlu Zabajka w Głogowie Małopolskim. Pożar wybuchł na poddaszu domu, doprowadzając do...

  Wypadek na A4 w Łące. Dwie osoby ranne! Objazd!

  Na autostradzie A4 na wysokości miejscowości Łąka w gminie Trzebownisko doszło do zdarzenia dwóch samochodów - informuje nas rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji...
  Kinga Skowron
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi

  O chorobie Marszałka Województwa Podkarpackiego poinformował w dniu dzisiejszym (23.10.2020) rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.

  Marszałek Władysław Ortyl został zarażony Covid19 ze względu na kontakt z osobą zarażoną. Wynik testu, który został wykonany przez marszałka miał pozytywny wynik.

  Władysław Ortyl czuje się dobrze i przebywa w izolacji domowej stosując się do wszelkich zaleceń sanepidu.

  W związku z tą sytuacją Urząd Marszałkowski apeluje do wszystkich obywateli o stosowanie się do wszystkich wprowadzonych zaleceń związanych z sytuacją epidemiologiczną. Przypomina o utrzymywaniu dystansu społecznego, częstym myciu oraz dezynfekcji rąk, konieczności zasłaniania ust i nosa oraz w miarę możliwości pozostanie w domach.

  Sytuacja dotycząca ognisk koronawirusa w powiecie rzeszowskim i mieście Rzeszów na dzień 22.10.2020:

  • Ognisko Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 – łącznie potwierdzono wynik dodatni u 91 osób wśród personelu medycznego i pomocniczego oraz pacjentów.
  • Ognisko SPZOZ Szpital MSWiA  – łącznie potwierdzono wynik dodatni u 36 osób wśród personelu medycznego i pomocniczego oraz pacjentów.
  • Zakład Opieki Długoterminowej w Błażowej   – w wyniku przeprowadzanych badań przesiewowych łącznie w ognisku potwierdzono 9   pozytywnych przypadków zakażenia SARS CoV-2  w tym u 3 osób z personelu medycznego oraz 6   pacjentów .

  Liczba nowych przypadków stwierdzonych w województwie podkarpackim pochodzi z 25 powiatów – z wyjątkiem ognisk są  to  pojedyncze  przypadki   z transmisji poziomej ( zakażenia rodzinne i inne kontakty).

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego w 142 placówkach nauczania i wychowania zawieszone są zajęcia stacjonarne. Cześć placówek przeszła całkowicie na zdalne nauczanie, pozostałe pracują w systemie hybrydowym.

  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA - Display/2/najnowsze_trendy-300-250

  Najnowsze artykuły

  Atak z użyciem noża w Rzeszowie

  Dzisiaj w Rzeszowie miał miejsce atak nożem, w wyniku którego dwaj studenci z Ukrainy zostali ranni. Stan jednego z nich jest poważny.

  Powszechny Spis Rolny na Podkarpaciu – konferencja wojewody

  Powszechny Spis Rolny 2020 dobiega końca. O jego realizacji w naszym województwie mówili dziś (27 listopada) podczas konferencji prasowej wojewoda podkarpacki Ewa...

  Pożar domu w Kąkolówce

  Straż Pożarna w Błażowej poinformowała wczoraj (26 października) na swoim Facebooku o akcji gaszenia pożaru w Kąkolówce.

  HR ARENA – onlineowe spotkanie praktyków HR z całej Polski

  Dwa dni prelekcji, dwie ścieżki tematyczne – miękki i twardy HR, ponad dwadzieścia wystąpień uznanych ekspertów podczas drugiej edycji konferencji dla branży Human Resources - HR ARENA.

  Podaruj kino Zorza na Mikołaja

  Kino Zorza organizuje kolejną akcję voucherową. Organizatorzy wyrażają wdzięczność wobec wszystkich, którzy zaangażowali się w poprzednią zbiórkę. Tym razem zachęcają do...