piątek, 1 marca, 2024
+

  Podkarpacki PiS podsumował wybory. „Będziemy realizować to, co obiecaliśmy”

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Trwająca ponad pięć miesięcy kampania wyborcza na urząd Prezydenta kraju, zakończyła się w niedzielę. We wtorek Państwowa Komisja Wyborcza podała ostateczne wyniki drugiej tury wyborów. Różnicą ponad 400 tysięcy głosów wygrał je Andrzej Duda.

  Podkarpaccy działacze i sympatycy Prawa i Sprawiedliwości nie kryją zadowolenia. Na samym tylko Podkarpaciu Andrzej Duda zdobył 70,92% wszystkich głosów, wyraźnie dyskwalifikując rywala Rafała Trzaskowskiego.

  Podkarpacki PiS dokonał dziś podsumowania, dumnie prezentują tablicę, gdzie znalazły się najważniejsze dane. 785 645 mieszkańców województwa zagłosowało na ich kandydata Andrzeja Dudę, to o 120 268 więcej głosów względem wyborów w 2015 roku – „znakomita współpraca pomiędzy instytucjami miedzy rządem samorządem prezydentem wojewodą i została doceniona” – mówili dziś podkarpaccy politycy Prawa i Sprawiedliwości.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Najwięcej głosów na Andrzeja Dudę oddano w powiatach brzozowskim – 82,24%, ropczycko – sędziszowskim – 81,05%, leżajskim – 80,97% czy w przeworskim – 77,54%.

  Gminami, które zdecydowanie poparły kandydata Prawa i Sprawiedliwości w walce o reelekcję są gm. Jeżowe – 91,42%, Kamień – 88,51%, Domaradz – 87,64%, Jasienica Rosielna – 87,38%.

  Prawo i Sprawiedliwość na Podkarpaciu zauważyło dziś, że podczas całej kampanii wyborczej w regionie odbyto 1300 spotkań to rekord – „będziemy realizować to co obiecaliśmy” – mówiono podczas dzisiejszego spotkania z dziennikarzami.

  fot. Kurier Rzeszowski

  „Dziękuję tym, którzy głosowali w pierwszej turze na kogoś innego, a w drugiej zdecydowali się poprzez Andrzeja Dudę” – mówiła dziś Ewa Leniart wojewoda podkarpacki – ” Andrzej Duda zorientowany jest jaki kryzys dotknął Podkarpacie w czerwcu. Liczymy na dobrą współpracę” – dodawała Leniart.

  Władysław Ortyl, marszałek województwa, twierdził podczas dzisiejszej konferencji prasowej, że wyborcy Krzysztofa Bosaka oddali głos na Andrzeja Dudę – „ciężko sobie wyobrazić, żeby głosowali na Trzaskowskiego. Scena polityczna się przebudowuje.”

  Zarówno wojewoda jak i marszałek wyrazili dziś także nadzieję, że Polska dalej będzie się liczyć na arenie międzynarodowej, a wdrożone programy, w tym te na Podkarpaciu, będą rozwijane.
  Jak mówili dziś podkarpaccy liderzy Prawa i Sprawiedliwości Andrzej Duda wkrótce ponownie zawita do naszego regionu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com