-2,2 C
Rzeszów
środa, 20 stycznia, 2021

Rusza Rzeszów Carpathia Festiwal 2021. Jacek Cygan gościem honorowym

Rozpoczyna się XVII edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival”. Wykonawcy autorskich piosenek z całego świata mają szansę zdobyć zaproszenie na wielki finał 20-22...
+

  Sytuacja epidemiologiczna 12.07. Rozpoczęto badania przesiewowe!

  Polecamy

  Dominik Bąk
  Redaktor Dominik Bąk - Szef NEWSROOMu oraz działu Publicystyki KURIER RZESZOWSKI - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ministerstwo Zdrowia opublikowało najnowsze informacje o sytuacji epidemiologicznej za ostatnią dobę.

  Na Podkarpaciu odnotowano 46 przypadków nowych zakażeń – “to mieszkańcy powiatu jarosławskiego w tym 32 mężczyzn i 12 kobiet (2 osoby hospitalizowane pozostałe w izolacji)” – informuje Wojewódzka Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna w Rzeszowie.

  Wzrost liczby zakażeń, według Ministerstwa Zdrowia, powstało na skutek badań przesiewowych w szpitalu powiatowym w Jarosławiu i Szpitalu Psychiatrycznym w Jarosławiu. Tam są dwa, powiązane ze sobą, spore ogniska epidemiologiczne.

  Jednocześnie WSSE podaje, że kolejne 8 osób, które wyzdrowiało to 4 mieszkańców powiatu jarosławskiego, 3 osoby z Rzeszowa oraz mieszkaniec Przemyśla.

  Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 19 osób, 2580 poddane jest kwarantannie, a w izolacji przebywa 277 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 hospitalizowanych jest  96 osób.   

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  SERWIS POGODOWY 🌤

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -