czwartek, 29 lutego, 2024
+

  263 mln złotych z Funduszu Inwestycji Samorządowych trafi na Podkarpacie

  Polecamy

  Redakcja
  Redakcja
  Zespół Redakcyjny Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, Tvi
  - Reklama -

  Fundusz Inwestycji Samorządowych to próba ratowania samorządów lokalnych, które podczas panującego stanu epidemii tracą znacznie swoje dochody, np. z podatku PIT czy CIT. Dziś Ewa Leniart Wojewoda Podkarpacki przekazała szczegóły tego programu. Nie bez znaczenia jest fakt, że zapowiedziano to na koniec kampanii wyborczej.

  Konferencja prasowa Wojewody Podkarpckiego

  🔴NA ŻYWO: Konferencja prasowa Wojewody Podkarpckiego Ewa Leniart oraz członków Zarządu Województwa Podkarpackiego Piotra Pilcha oraz Jerzego Cyprysia

  Opublikowany przez Kurier Rzeszowski – portal, gazeta, TVi Czwartek, 25 czerwca 2020

  „Inicjatywa ta zakłada wsparcie z budżetu Państwa samorządów w Polsce , w tym samorządów z województwa podkarpackiego, na poziomie gmin miejsko – wiejskich, wiejskich oraz powiatów, środkami finansowymi na cele inwestycyjne” – mówiła podczas spotkania z dziennikarzami Ewa Leniart.
  Wojewoda zapewniła dziś, że pomoc finansowa dla samorządów będzie łatwo dostępna, wyliczana będzie na podstawie algorytmów opracowanych przez Ministerstwo Rozwoju – „łącznie do samorządów województwa trafi 263 miliony złotych” – mówiła Wojewoda.

  fot. Kurier Rzeszowski

  Pieniądze od rządu będzie można wykorzystać na bliskie ludziom inwestycje, np. w szkoły, przedszkola, wodociągi, szpitale czy domy pomocy społecznej, a także inne działania podejmowane w naszych małych ojczyznach. Dostęp do wielkiego rządowego programu wsparcia inwestycji otrzymają wszystkie gminy i powiaty w naszym kraju. Fundusz odegra rolę tarczy dla samorządów.

  Program Funduszu Inwestycji Samorządowych zachwalał wicemarszałek województwa podkarpackiego Piotr Pilch, który dziękował Andrzejowi Dudzie, inicjatorowi tego programu, oraz rządowi Zjednoczonej Prawicy za jego realizację – „bardzo się cieszymy, że o tym pomyślał Prezydent oraz Rząd Polski, żeby te środki zniwelować (spadki dochodów gmin i powiatów – przyp. redakcja), dodać dodatkowe środki na inwestycje”.

  fot. Kurier Rzeszowski
  fot. Kurier Rzeszowski

  Jerzy Cypryś Wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego zwracał uwagę, że Urząd Marszałkowski nie może być beneficjentem w sposób bezpośredni, to jak mówił „w sposób pośredni środki te umożliwią realizację zadań województwa podkarpackiego, dlatego, że środki te umożliwią wszystkim jednostkom samorządu realizację zadań, które podjęli”. Cypryś partycypował także, że same zapisy Funduszu nie narzucają gminom czy powiatom, na jakie inwestycje trafić ma pomoc.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com