wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Ponad 30 pracodawców czekało na wszystkich poszukujących zatrudnienia, na Targach Pracy. Jak na nich było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Za nami już 21. Podkarpackie Targi Pracy, które odbyły się 18 kwietnia, na Hali Podpromie w Rzeszowie. Organizatorem wydarzenia było Biuro Karier Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie. W jednym miejscu znalazło się ponad trzydziestu pracodawców z różnych branż. Na wszystkich uczestników targów tych czekali przedstawiciele firm z branży informatycznej, lotniczej, finansowej, edukacyjnej, produkcyjnej, agencje pośrednictwa pracy, czy też służby mundurowe. Targi przyciągnęły sporo osób, szczególnie tych, którzy są bez pracy i aktualnie, na chwilę obecną poszukują jej. Organizatorzy szacują, że w miniony czwartek, miejsce to odwiedziło aż kilka tysięcy osób. Większą część samych zainteresowanych stanowili studenci oraz absolwenci podkarpackich uczelni. Ale były też osoby, z długoletnim doświadczeniem, którzy chcieli się przebranżowić.

  „Nasze stoisko przyciągnęło uwagę zarówno początkujących entuzjastów lotnictwa, jak i doświadczonych specjalistów, w tym inżynierów, mechaników i ekspertów ds. technicznych. Obserwujemy rosnące zainteresowanie naszą firmą oraz sektorem lotniczym, co może być rezultatem zapowiedzianego otwarcia bazy LOTAMS w Jasionce koło Rzeszowa. Mamy nadzieję, że po dzisiejszych targach spłyną do nas CV zainteresowanych pracą w LOTAMS, spośród których wyłonimy kandydatów na poszczególne stanowiska pracy w naszej firmie.”

  – podkreśla Maria Ziaja z LOT AMS

  „Studenci, którzy nas odwiedzali byli najczęściej zainteresowani obszarem IT, dzięki czemu mogli porozmawiać z naszym przedstawicielem właśnie z tego działu. Wiele osób zostawiło u nas papierowe CV, lub zadeklarowało rozważenie wzięcia udziału w procesie rekrutacyjnym. Cieszymy się, że mogliśmy trafić do wielu zainteresowanych osób.”

  – informuje Anna Daniec z Deloitte

  Partnerami merytorycznymi Podkarpackich Targów Pracy był Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, oraz firma iPRACUJZDALNIE.pl. Doradcy zawodowi WUP konsultowali dokumenty aplikacyjne uczestników targów, ale również przedstawiali oferty wsparcia pochodzące ze środków krajowych i Funduszy Europejskich, dostępne zarówno dla pracowników, jak i pracodawców.

  „Jeszcze przed wakacjami Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie przeprowadzi drugi nabór na dotacje, dla młodych osób bezrobotnych, na otwarcie własnej działalności gospodarczej. Wsparcie dotacyjne, w wysokości ponad 43 tysięcy złotych – czyli 6-ciokrotność przeciętnego wynagrodzenia, pomoże osobom młodym otworzyć własny biznes. W tym projekcie zaplanowaliśmy, właśnie dla osób w wieku 18-29 lat, także dodatkowe szkolenia z zakresu prowadzenia własnego biznesu i niezbędnych do tego kompetencji cyfrowych

  – informuje Krzysztof Powrózek, Kierownik Wydziału ds. Promocji i Komunikacji Społecznej Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie

  Patronatem honorowym wydarzenie objęli: Marszałek Województwa Podkarpackiego Władysław Ortyl oraz Prezydent Miasta Rzeszowa Konrad Fijołek.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com