sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Tysiące mężczyzn przeszło w procesji Wojowników Maryi ulicami Rzeszowa

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Do Rzeszowa zjechali członkowie wspólnoty zarówno z Polski, jak i z Europy, aby wspólnie dawać świadectwo swojej wiary. W spotkaniu uczestniczy kilka tysięcy mężczyzn. „Wojownicy Maryi” to męska wspólnota założona przez salezjanina, księdza Dominika Chmielewskiego.

  Swoją działalność prowadzi ona nie tylko w Polsce, lecz także poza jej granicami. Na terenie Podkarpacia wspólnota liczy około 300 członków.

  Prosimy Ciebie o Maryjo. Ty, która miażdżysz głowę węża. Ty którą Bóg posłał aby uratować tą biedną ludzkość przed samozniszczeniem. Prosimy Cię za miasto Rzeszów, prosimy Cię nade wszystko za księdza biskupa, za kaplanów, za całe duchowieństwo Rzeszowa. Maryjo chroń ich w swoim sercu niepokalanym. Maryjo nie pozwól aby żadne zło nie miało zwycięstwa w ich sercach. Niech Boże Królestwo rozwija się potężnie w Rzeszowie.

  ks. Dominik Chmielewski, salezjanin założyciel wspólnoty Wojownicy Maryi.

  Spotkanie formacyjne rozpoczęło się na placu rzeszowskiego rynku, gdzie ksiądz Dominik Chmielewski, salezjanin i założyciel wspólnoty, mówił o licznych intencjach towarzyszących dzisiejszemu wydarzeniu. Wszystkich uczestników tego religijnego spotkania pobłogosławił biskup rzeszowski, Jan Wątroba, podkreślając, że postawa mężczyzn modlących się publicznie stanowi świadectwo ich wiary. Biskup zaznaczył również, że Rzeszów jest właściwym miejscem dla spotkania Wojowników Maryi, gdyż Matka Boża jest patronką tego miasta.

  Bardzo serdecznie Was pozdrawiam i witam w Rzeszowie. W mieście Maryi. Mija dokładnie 25 lat od momentu, w którym biskup rzeszowski ks. Kazimierz Górny ogłosił Matkę Najświętszą patronką tego miasta. Maryja patronuje nam od wieków. Uroczyste ogłoszenie tego faktu natąpiło w sierpniu 1999 roku. Witajcie więc u siebie, w domu. Bardzo się cieszę, że to kolejne spotkanie Wojowników Maryi odbywa się właśnie tu, w stolicy Podkarpacia. Zapraszam wszystkich do wielkiej modlitwy, która jest świadectwem dla Nas wszystkich.

  bp rzeszowski Jan Wątroba

  Przygotowania do tego wydarzenia trwały kilka miesięcy, co według organizatorów stanowiło logistyczne wyzwanie. W samym wydarzeniu wzięło udział kilka tysięcy mężczyzn w wieku od 18 do 50 lat, którzy z uśmiechem i ogromną radością, trzymając różaniec w dłoniach, manifestowali swoją wiarę i przynależność do Kościoła. W katedrze rzeszowskiej odbyła się Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Wątroby. Następnie planowana jest konferencja prowadzona przez księdza Dominika Chmielewskiego o godzinie 15:30, a później koronka i adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie spotkania przewidziane jest na około godzinę 16.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com