wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Konrad Fijołek zwyciężył w drugiej turze wyborów prezydenckich w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W drugiej turze wyborów samorządowych, w niedzielę 21 kwietnia, Konrad Fijołek zdobył 56,1% głosów. Przez najbliższe 5 lat będzie pełnił funkcję prezydenta Rzeszowa. Jego konkurent, Waldemar Szumny, uzyskał poparcie na poziomie 43,9%. Po przeliczeniu 100% głosów ze 102 obwodowych komisji wyborczych.

  W pierwszej turze wyborów, 7 kwietnia, obecny prezydent miasta zdobył poparcie na poziomie 37,91%. Waldemar Szumny otrzymał 24,23% głosów.

  Prawie 30 lat jestem w działalności publicznej, społecznej i politycznej. Wiele przeszedłem, wiele przeżyłem. Także te niezwykle trudny wybory trzy lata temu. Ale chyba ta kampania była najtrudniejszą w moim życiu.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników

  Konrad Fijołek zdobył 54,90% oddanych ważnych głosów, co przełożyło się na 36,916 głosów. Waldemar Szumny zdobył 45,10%, co przełożyło się na 30 331 głosów.

  Konrad Fijołek, ma 47 lat. Od 2002 roku był członkiem rady miejskiej, pełniąc także funkcję wiceprzewodniczącego. Od czerwca 2021 roku sprawuje władzę w Rzeszowie, wygrywając przedterminowe wybory i zastępując na stanowisku prezydenta Tadeusza Ferenca.

  Waldemar Szumny jest aktywnym członkiem rzeszowskiego samorządu od 1998 roku, kiedy został wybrany do rady miasta, gdzie zasiada nieprzerwanie. Przez ponad 25 lat pełnił funkcję wiceprzewodniczącego oraz przewodniczącego tej rady. W 2001 roku dołączył do partii Prawo i Sprawiedliwość.

  Nie wiemy, jak to się zakończy, ale bez względu na to, jaki będzie ostateczny wynik jestem przekonany, jestem pewien, że to jest ogromny nasz sukces – powiedział tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników Szumny. Podkreślał, że jest sukces bezapelacyjny ugrupowania Prawo i Sprawiedliwość, „które nigdy w historii nie odniosło takiego sukcesu

  Waldemar Szumny, po ogłoszeniu sondażowych wyników wyborów
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com