środa, 17 lipca, 2024
+

  Waldemar Szumny zapowiada bezpłatną komunikację w Rzeszowie i inne zmiany

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W czwartek 11 kwietnia Waldemar Szumny na konferencji prasowej zaprezentował swój plan na to jak przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Zaprezentował 6 Waldemara Szumnego. Kluczowa jest bezpłatna komunikacja miejska dla Mieszkańców.

  Podczas spotkania z mediami kandydat na prezydenta Waldemar Szumny jako matematyk zaprezentował swój pomysł na Rzeszów w liczbach. Przedstawiając Szóstkę Waldemara Szumnego:

  Szóstka Waldemara Szumnego

  1. Odkorkować miasto, komunikacja musi być poprawiona, usprawniona, by szybciej przemieszczać się po Rzeszowie.
  2. Powstrzymać zabudowę nad Wisłokiem. Stworzyć tereny rekreacyjne. Zakup nowych działek, a nie zabieranie Mieszkańcom.
  3. Bilet 365 za złotówkę dziennie jeździsz ile chcesz
  4. Dialog z Mieszkańcami – czyli nic o nas bez nas.
  5. Młodzi na Start – budżet dla młodych w ramach budżetu obywatelskiego, włączenie młodzieży w sprawy Rzeszowa.
  6. Kochamy Zwierzęta – zwiększenie budżetu na opiekę dla zwierząt

  Od piątku 12 kwietnia powstanie strona internetowa gdzie Mieszkańcy będą mogli zgłaszać pomysły.

  Dzisiaj stajemy przed Państwem jako drużyna, wspólnie ze mną. Nie za mną tylko ze mną. Drużyna, która chce rozwoju Rzeszowa. Nie z nazwy, ale prawdziwego rozwoju Rzeszowa. Chcemy miasta komfortowego, nowoczesnego i dynamicznego. Chcemy administracji dobrze wynagradzanej, zarówno w Urzędzie Miasta jak i w jednostkach podległych.

  Waldemar Szumny, kandydat na prezydenta Rzeszowa

  Konferencja prasowa rozpoczęła się od stwierdzenia, że kadencja Konrada Fijołka była okresem, kiedy ratusz nie reagował na potrzeby Mieszkańców Rzeszowa. Teraz, jako drużyna, Waldemar Szumny staję przed Mieszkańcami wspólnie ze swoją drużyną. Celem jest autentyczny rozwój miasta, które będzie komfortowe, nowoczesne i dynamiczne. również, aby administracja, zarówno w Urzędzie Miasta, jak i w jednostkach podległych, była odpowiednio wynagradzana.

  Szumny podkreślił, że to istotny dzień dla Mieszkańców Rzeszowa, ponieważ decyduje się także o komunikacyjnej przyszłości miasta. Bez zdecydowanych działań, miasto pozostanie zakorkowane, jak już jest dzisiaj.

  Jednym z priorytetów jest obniżenie kosztów komunikacji zbiorowej oraz zapobieżenie całkowitemu zakorkowaniu miasta. Propozycją jest wprowadzenie np. biletu 365 oraz perspektywa bezpłatnej komunikacji w ciągu 2-3 lat.

  Szumny podkreślał potrzebę wspólnego zarządzania z Mieszkańcami, otwartości na dialog oraz konieczność konsultacji z nimi decyzji dotyczących życia miasta. Przypomniał także o konfliktach dotyczących terenów zielonych na prywatnych działkach Mieszkańców oraz o potrzebie rozwijania terenów rekreacyjnych w atrakcyjnych lokalizacjach.

  Niezwykle istotne jest także konsultowanie budowy dużych obiektów już na wczesnych etapach planowania. Szumny podkreślał również wcześniejsze obietnice dotyczące poprawy jakości życia Mieszkańców poprzez większą ilość parków, zieleni, ofertę rekreacyjną oraz nowoczesną kulturę.

  Podsumowując, Waldemar Szumny zaprezentował wizję otwartego i rozwijającego się Rzeszowa, gdzie Mieszkańcy są aktywnie zaangażowani w procesy decyzyjne, a jakość życia jest priorytetem.

  Szumny jest już po rozmowach z pozostałymi kandydatami na fotel prezydenta. W stosownym czasie ma poinformować o efektach tych rozmów z 6 innymi kandydatami, którzy rywalizowali z nim o prezydenturę Rzeszowa. Odniósł się również do tego jak wygląda nowa Rada Miasta. Pierwszy raz w historii PiS ma większość w rzeszowskiej Radzie Miasta. Kandydat Waldemar Szumny nie wyklucza zmiany nazwy Klubu Radnych Miasta Prawo i Sprawiedliwość na Bezpieczny Rzeszów. Co miałoby być uszanowaniem woli mieszkańców i miejskich ruchów społecznych.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com