czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Wojewódzki Dom Kultury organizuje konkurs poetycki oraz wokalny, dla młodzieży, związany z przyrodą, naturą oraz naszym środowiskiem!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami już kolejna, tym razem w tym roku, siódma edycja Podkarpackich Wiosennych Spotkań z Poezją i Piosenką pod nazwą „Pamiętajcie o ogrodach”. Konkurs ma być związany z naszą przyrodą, a śpiewać lub recytować, tym samym udział w nim może wziąć młodzież z siódmej oraz ósmej klasy szkoły podstawowej, a także uczniowie szkół średnich, z Podkarpacia. Poza tym całe artystyczne występy mają zwrócić uwagę na piękno naszej natury, a także uświadomić o ogromnej wartości środowiska naturalnego i potrzeby jej chronienia. Konkurs, honorowym patronatem objął obecny Prezydent Miasta Rzeszowa – Pan Konrad Fijołek. Jeśli chcesz uczestniczyć w konkursie, najpierw prześlij swoje zgłoszenie. Termin na to upływa 15 maja, z kolei cały konkurs odbywać się będzie 20 maja, jeszcze tego samego miesiąca, w Klubie Turkus w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Stefana Okrzei 7 w Rzeszowie, i rozpocznie się o godzinie 10:00, o poranku.

  „Celem konkursu jest – popularyzacja niezwykłości przyrody, propagowanie idei piękna flory i fauny oraz uświadomienie, wartości naturalnego środowiska i troska o ochronę jego zasoby w oparciu o literaturę, uwrażliwienie młodzieży na piękno języka ojczystego.” Do tego, organizatorzy zachęcają, jeśli chodzi o deklamowanie wierszy, by sięgnąć po twórczość zwłaszcza tych poetów, pochodzących z naszego regionu, z Podkarpacia, ale oczywiście nie jest to obowiązkowe.

  Każdy uczestnik, który chce wystąpić i brać udział w konkursie, powinien przygotować albo wiersz, który zarecytuje, do 5 minut podczas jednej prezentacji. Podobnie z resztą jak w przypadku śpiewania piosenki, limit czasu występu jest taki sam. Tutaj jednak, uczestnicy mają do wyboru, albo wystąpić z akompaniamentem, albo z półplaybackiem.

  Oczywiście, dla najlepszych uczestników konkursu przewidziane są nagrody, przyznawane przez specjalnie powołaną do tego komisję. Więcej informacji, razem z kartą zgłoszenia, którą trzeba wypełnić, znajdziesz na stronie internetowej www.wdk.kulturapodkarpacka.pl. Aby się zgłosić, należy wypełnić wszystkie dokumenty, jakie są dostępne do ściągnięcia i dalej odesłać.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com