środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Galeria Rzeszów zaprasza na bezpłatne badania, pokazy, warsztaty oraz wykłady edukacyjne na temat zdrowia!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wkrótce kolejna edycja akcji prozdrowotnej „Zdrowie pod kontrolą” odbędzie się w Galerii Rzeszów. Już w ten weekend, w najbliższą sobotę, od godziny 10:00, do godziny 16:00, miłośnicy zdrowego trybu życia oraz ci, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie, będą mogli skorzystać z wielu bezpłatnych badań i konsultacji. Organizatorami wydarzenia są Galeria Rzeszów oraz IFMSA-Poland Oddział Rzeszów, która szczególnie zaprasza tego dnia, 13 kwietnia, na cały dzień o tematyce zdrowotnej, edukacyjnej oraz oczywiście profilaktycznej.

  Podczas niniejszej akcji, będzie można skorzystać z różnorodnych badań i porad

  Pomiary podstawowe

  Pomiar ciśnienia tętniczego to istotny wskaźnik zdrowia serca, który pozwala monitorować pracę serca i układu krążenia. Pomiar glikemii z kolei to badanie, które pozwala sprawdzić poziom cukru we krwi i ocenić ryzyko cukrzycy. Oba te badania, będzie można wykonać już niedługo w rzeszowskiej, w jednej z największych takich galerii w naszym mieście.

  Porady i konsultacje

  W ramach całej akcji będą się odbywały porady dietetyczne. Specjaliści z zakresu dietetyki klinicznej udzielą cennych wskazówek dotyczących zdrowego odżywiania. Będzie również zorganizowany pomiar masy ciała i składu ciała. Jest to wartość wskazująca na proporcje masy tłuszczowej, mięśniowej i wody w organizmie. Będzie się też odbywała dla pań – nauka samobadania piersi. Jest to istotna umiejętność, która może pomóc w wykryciu zmian nowotworowych w piersiach we wczesnym stadium.

  Edukacja i świadomość zdrowotna

  Będzie również prowadzona edukacja z zakresu nowotworu jądra i raka szyjki macicy, w tym specjaliści będą edukować na temat profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów. Będą również przygotowane lekcje edukacyjne dla osób, które są uzależnione od alkoholu, w tym dla bliskich – rodziny czy znajomych takich osób. Wszystkie zainteresowane osoby poznają możliwe zagrożenia związane z nadmiernym spożyciem alkoholu. Będzie także pokazana symulacja upojenia alkoholowego. Dzięki „alkogoglom” będzie można zobaczyć, jak alkohol wpływa na nasze ciało i zachowanie. Będzie też prowadzona edukacja na temat zdrowia psychicznego. Właściwe samopoczucie jest bardzo ważne, szczególnie wśród młodych ludzi. Poznanie tego, jak radzić sobie w sytuacji stresowej, także będzie jednym z punktów trwania całej tej prozdrowotnej akcji.

  Dla najmłodszych

  Szpital pluszowego misia dla dzieci to będzie specjalna strefa dedykowana najmłodszym, gdzie będą mogły zdobyć wiedzę na temat zdrowia w przyjazny dla nich sposób. Będzie także zorganizowany konkurs z nagrodami.

  Akcja prozdrowotna „Zdrowie pod kontrolą” w Galerii Rzeszów to doskonała okazja, aby zadbać o swoje zdrowie oraz zdobyć cenne informacje na temat profilaktyki zdrowotnej. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu, które odbędzie się już w ten weekend. Inwestycja w swoje zdrowie praktycznie nic nie kosztuje, a może zapewnić nam spokojną przyszłość i długie lata życia bez różnych poważnych chorób.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com