środa, 17 lipca, 2024
+

  Chcesz wziąć udział w konkursie podczas Rockowej Nocy i zaprezentować się rzeszowskiej publiczności? Zgłoś się!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Właśnie wystartował nabór do konkursu, który jest nieodłącznym elementem największej takiej imprezy rockowej w Rzeszowie – która ma swoją nazwę Rockowa Noc i która w tym roku zaplanowana jest odbyć się już końcem września. To właśnie wtedy, zgłoszone zespoły zaprezentują się i powalczą o nagrodę i tym samym zwycięstwo. W poprzednim, ubiegłym roku pierwszą nagrodę zgarnęła formacja pod nazwą Gar Wolanda. A kto zwycięży tym razem? Na pewno warto się zgłosić i rywalizować o tę prestiżową statuetkę. A może twój zespół rockowy okaże się najlepszy i zgarnie nagrodę?

  Warto na początku wspomnieć, że Ogólnopolski Festiwal Zespołów Muzycznych Rockowa Noc, to cykliczna impreza, która odbywa się co roku i która zrzesza zarówno najciekawsze zespoły rockowe, które występują na dużej scenie, ale też oczywiście ogromną, rzeszowską publiczność, która szczególnie kocha rockowe kawałki. Ale to także, jak już pisaliśmy wcześniej również konkurs tych zespołów, które dopiero debiutują. Do wygrania jest oczywiście zgarnięcie statuetki Tadeusza Nalepy, ale również możliwość zagrania na kolejnej edycji Rockowej Nocy, oraz skorzystania z profesjonalnego, rzeszowskiego studia nagrań – Estrada Studio (36 godzin), a także nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł. Zwycięzca zagra też swój koncert na dużej scenie podczas festiwalu 28 września, tego roku. Estrada Rzeszowska przewiduje również nagrody za najbardziej oryginalną aranżację utworu Tadeusza Nalepy lub zespołu Breakout. Partnerzy wydarzenia, klub motocyklowy Steel Roses MC Rzeszów dodatkowo wyróżnią jeden z zespołów statuetką Puls Rockowej Nocy oraz występem podczas Steel Horses Meeting.

  Ale oprócz tego, głównym punktem tej rockowej imprezy jest oczywiście koncert gwiazd, których muzyka brzmi nieco ciężej, bo rockowo. Do tej pory na rzeszowskiej scenie zaprezentowały się takie zespoły, jak – Vader, Riverside, Korpiklaani, KSU, Coma, TSA, Acid Drinkers, Dezerter, Lux Torpeda, Oddział Zamknięty, Myslovitz czy Proletaryat. O tym, kto wystąpi w tym roku dowiemy się nieco później. A tymczasem zapraszamy do przesyłania zgłoszeń na konkurs. Jakie dodatkowe kryteria trzeba spełniać?

  Przegląd zespołów konkursowych skierowany jest szczególnie do młodych zespołów. Mogą wziąć w nim udział kapele, które nie mają jeszcze podpisanych kontraktów z wytwórniami płytowymi. A termin zgłoszeń upływa uwaga – 13 maja! Następnie, przez specjalną komisję zostanie wybranych pięć najlepszych zespołów, spośród nadesłanych zgłoszeń. Dodatkowo, uczestnicy konkursu zagrają koncert nieco wcześniej, bo 15 czerwca w Rzeszowie, podczas Rockowej Nocy from the Basement vol. 3, gdzie zaprezentują jeden swój utwór oraz jedną piosenkę Tadeusza Nalepy albo zespołu Breakout.

  A aby się zgłosić na konkurs i przesłać swoje zgłoszenie, wejdź na stronę internetową – https://rockowanoc.pl/konkursowy-przeglad-zespolow/?fbclid=IwAR2VHYyCSBMBDWX5fRzKoDIQIH47944MdJRqFlpvAPoqfSmI0P74D2OAVMg_aem_AfbI62fJ1UFOFYEnnnY7-8tiHi7kcs10LRFXiwOX6BaBERKO9BTYdDJ4VAXpVmGKfZ8TmmM-ePxXXEcVXNpGeiyk.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com