środa, 22 maja, 2024
spot_img
+

  Prezydent Tadeusz Ferenc został patronem Szkoły Podstawowej nr 37 w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Od 3 kwietnia, Szkoła Podstawowa nr 37 w Rzeszowie przyjęła imię Prezydenta Tadeusza Ferenca. Budynek szkoły, oddany do użytku kilkanaście miesięcy temu, usytuowany jest przy ulicy Kwiatkowskiego, niedaleko domu, w którym mieszkał wspomniany prezydent.

  To wyjątkowy moment, kiedy szkoła nosząca imię śp. Tadeusza Ferenca przejmuje zadanie pielęgnowania, ochraniania i propagowania dziedzictwa oraz pamięci naszego byłego Prezydenta. To właśnie wy, młodzieży, będziecie kontynuować jego dzieło i przypominać o tym, jak za jego kadencji nasze miasto przekształciło się z małego ośrodka w dynamicznie rozwijającą się metropolię. Podczas uroczystości wyświetlono film dokumentujący nadanie Tadeuszowi Ferencowi tytułu Honorowego Obywatela Miasta.

  Dzisiejsza uroczystość to swego rodzaju przesłanie, ale też wypełnienie pewnego testamentu śp. Prezydenta Tadeusza Ferenca, który nade wszystko ukochał w naszym mieście młodzież i
  szkoły. Jego największym marzeniem była budowa nowych szkół, bo wiedział, że edukacja na wysokim poziomie jest głównym motorem napędowym rozwoju miasta.

  Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa

  Tadeusz Ferenc to jedno z najwspanialszych nazwisk kojarzonych z naszym miastem – podkreślił Paweł Kowal, poseł Koalicji Obywatelskiej z Rzeszowa. Zdaniem Kowala, Prezydent Ferenc to człowiek, który nie tylko wytyczył ścieżkę rozwoju dla miasta, ale także przekazał swoją wizję następcy, Konradowi Fijołkowi, który teraz kontynuuje jego misję, prowadząc Rzeszów ku nowym czasom. Uroczystość nadania imienia Tadeusza Ferenca Szkole Podstawowej nr 37 to nie tylko hołd dla jego osoby, ale także zobowiązanie do wprowadzenia wartości, które przez całe życie reprezentował: ciężkiej pracy, uczciwości, szacunku dla drugiego człowieka i dążenia do doskonałości, w życie społeczności szkolnej – podkreśliła Wojewoda Podkarpacki, Teresa Kubas-Hul. Jej zdaniem, prezydent Ferenc był architektem nowoczesnego, otwartego, dynamicznie rozwijającego się i przyjaznego mieszkańcom miasta.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com