niedziela, 14 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Droga wojewódzka 878 na odcinku od ul. Lubelskiej w Rzeszowie oficjalnie oddana do użytku

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Ukończono remont drogi wojewódzkiej 878 na odcinku od ulicy Lubelskiej w Rzeszowie do skrzyżowania z drogą wojewódzką 869 w Jasionce. Uroczyste otwarcie miało miejsce niedawno. Cała inwestycja pochłonęła prawie 150 milionów złotych, z czego ponad 100 milionów zostało sfinansowanych z Funduszy Europejskich w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia 2014-2020.

  Droga została rozszerzona na odcinku 5 kilometrów, głównie poprzez dodanie dodatkowego pasa ruchu w każdą stronę. Całkowicie przebudowano infrastrukturę dla pieszych i rowerzystów, obejmującą ciągi pieszo-rowerowe, zatoki autobusowe oraz dodatkowe oświetlenie przy przejściach dla pieszych. W ramach projektu zdemontowano i ponownie wybudowano obiekty inżynierskie, takie jak most na rzece Mrowla i wiadukt nad drogą lokalną w Trzebownisku, oraz wykonano trzy przepusty dla zwierząt. Skrzyżowania z innymi drogami zostały przebudowane, w tym zbudowano dwa ronda. Ponadto zmodernizowano ponad 200 zjazdów prywatnych i publicznych, a także dodano kanalizację deszczową, oświetlenie uliczne oraz drogi serwisowe dla przyległych obszarów.

  Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, Piotr Miąso, poinformował, że choć oddawana do użytku droga, była ostatnim zadaniem wykonanym przez PZDW z wykorzystaniem środków z Programu Operacyjnego Polska Wschodnia na lata 2014-2020, kolejne inwestycje już są planowane:

  To nie znaczy, że kończymy swoją działalność. Wręcz przeciwnie. W tej chwili mamy uruchomionych ponad dwadzieścia zadań inwestycyjnych, dużych zadań, wieloletnich, których kwoty przekraczają 2,5 mld złotych. Bardzo duże znaczenie mają teraz środki z programów krajowych, rządowych.

  Piotr Miąso, Dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich

  Rozbudowa drogi wojewódzkiej 878, będącej przedłużeniem ul. Lubelskiej, zwiększyła dostępność komunikacyjną Rzeszowa i Rzeszowskiego Obszaru Funkcjonalnego oraz powiązała go z drogami krajowymi i z siecią TEN-T. Inwestycja pozwala też na szybsze i bardziej dynamiczne wyprowadzenie ruchu samochodowego z Rzeszowa w kierunku północnym.

  W ceremonii otwarcia zmodernizowanej drogi województwa udział wzięli przedstawiciele samorządu: marszałek Władysław Ortyl, wicemarszałek Ewa Draus, członek zarządu Stanisław Kruczek oraz była skarbnik województwa Janina Jastrząb, a także radny województwa Karol Ożóg. Wśród obecnych gości znaleźli się także Małgorzata Jarosińska-Jedynak, wiceprezes portu lotniczego Rzeszów-Jasionka, Marek Sitarz, starosta rzeszowski, przedstawiciele wykonawcy oraz przedstawiciel wojewody podkarpackiego.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com