środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Dożywocie za zabójstwo psycholożki w Zakładzie Karnym Rzeszów – Załęże

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  We wtorek Sąd Okręgowy w Rzeszowie skazał 39-letniego Artura R. na karę dożywotniego więzienia za zabójstwo psycholożki Bogumiły B.-P. w Zakładzie Karnym w Rzeszowie. Motywacja tego haniebnego czynu zasługuje na szczególne potępienie. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

  Jak podaje Radio RMF FM Sąd pozbawił Artura R. praw publicznych na 10 lat. W związku z decyzją sądu, oskarżony ma możliwość ubiegania się o warunkowe zwolnienie po odbyciu kary 35 lat więzienia (choć prokurator domagał się 50 lat) oraz wypłaty zadośćuczynienia w wysokości 1 mln zł dla męża ofiary (choć prokurator wnioskował o 150 tys. zł).

  W tym samym procesie Artur R. odpowiadał również za gwałt i naruszenie intymności seksualnej Agaty S., którą poznał poprzez serwisy z ogłoszeniami towarzyskimi i anonsami erotycznymi. Sprawa ta została włączona do aktu oskarżenia dotyczącego zabójstwa psycholożki.

  Według decyzji sądu, Artur R. ma zakaz zbliżania się do Agaty S. przez 12 lat oraz został zobowiązany do zapłaty jej 100 tys. zł nawiązki. Nakładana kara na Artura R. jest w zasadniczej części zgodna z żądaniem prokuratora przedstawionym w jego końcowej mowie. Wyrok nie jest jeszcze prawomocny.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com