czwartek, 23 maja, 2024
spot_img
+

  Od 6 do 28 kwietnia, odbywają się Krośnieńskie Dni Tańca. Już teraz znamy program imprezy!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Krośnieńskie Dni Tańca to impreza taneczna, organizowana już po raz 23. w miejscu – w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza, przy ul. Kolejowej 1 w Krośnie. Od 6 do 28 kwietnia, organizowane będą koncerty tańca, premiera widowiska baletowego, prezentacja niemal wszystkich grup tanecznych działających w mieście, gościnne projekty, wystawa fotografii i warsztaty. To ogromna impreza, która zrzeszy szczególnie fanów sztuki i kultury na najwyższym poziomie. Jak zapowiadają organizatorzy, wszyscy uczestnicy obejrzą tancerzy – młodych i tych nieco starszych, profesjonalnych artystów, którzy w ciągu całego miesiąca wystąpią, pokazując wspaniałe widowisko. Przed wstępem należy kupić odpowiednio wcześniej bilet – wchodząc na stronę internetową – https://bilety.rckp.krosno.pl/.

   W Krośnie bardzo często odbywają się pokazy taneczne, konkursy, przeglądy, czy też rozgrywki o takim charakterze. Można śmiało powiedzieć, że to miasto jest otwarte na taniec, stając się organizatorem wielu imprez i wydarzeń o tym charakterze. Krośnieńskie Dni Tańca, które zaplanowane są już niedługo to nie tylko znane choreografie, ale też premiery etiud i widowisk, podsumowania edukacji w zakresie tańca, projekty uznanych na całym świecie tancerzy, debiuty i powroty. A oprócz tego będą się odbywały warsztaty dla najmłodszych i ich opiekunów oraz dla dorosłych.

  Impreza rozpoczyna się już 6 kwietnia, o godzinie 18:00 wieczorem tańca współczesnego, podczas którego wystąpi Zespół Tańca Współczesnego „Strecz”, a także zaproszeni inni goście. 13 kwietnia, znowu, w godzinach od 10 do 11:30, zaplanowano zajęcia dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat razem z opiekunem, pod nazwą „Tańczę z mamą, tańczę z tatą”, które poprowadzi Marta Pietruszka. Także tego samego dnia w godzinach od 17 do 19:45 oraz 14 kwietnia, dzień później – w godzinach – od 10 do 12:45 będą się odbywały warsztaty tanga argentyńskiego z Urszulą Wojtkowiak.

  Dalej, 14 kwietnia o godzinie 18:00, organizatorzy zapraszają na przepiękne widowisko baletowe pod tytułem „Królewna Śnieżka”, podczas którego zaprezentują się grupy baletowe RCKP. Kolejnego dnia, 15 kwietnia, o godzinie 10 rano, to samo widowisko baletowe odbędzie się dla przedszkoli oraz szkół.

  W dniach od 18 do 19 kwietnia, o godzinie 16:30 oraz 18:30  zatańczą krośnieńskie grupy taneczne choreografię „Krosno na pointach”. Pod koniec miesiąca, 25 kwietnia o 18, wieczorem – odbędą się koncerty tańca – „Światła, kamery, akcja!” oraz „Tanecznym krokiem”, a do tego wystawa fotografii „Taniec obrazów – obraz tańca”. A wszystko to pokażą i zaprezentują słuchacze Policealnego Studium Animatorów Kultury w Krośnie.

  A na sam koniec tanecznej imprezy, 28 kwietnia, o 18:00, „Ashes of a Dead Frog”, zaprezentuje Luminski Dance Project oraz „Bezkres” – Ewelina Cieśla i Łukasz Zgórka.

  Jeśli szukasz większej ilości informacji odnośnie całej imprezy, w tym tego, kim są zespoły oraz artyści, którzy wystąpią, wejdź na stronę internetową – https://rckp.krosno.pl/aktualnosc-1418-xxiii_krosnienskie_dni_tanca_program.html.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com