środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Lady Pank, Smolasty oraz Paluch, dołączają do grona artystów, którzy zaśpiewają na rzeszowskich juwenaliach!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mamy kolejną wspaniałą wiadomość odnośnie rzeszowskich juwenaliów, które zbliżają się i które odbędą się w dniach od 10 do 11 maja 2024 roku, na terenie miasteczka Politechniki Rzeszowskiej, na przygotowanej dużej scenie. Do Rzeszowa, oprócz Kwiatu Jabłoni, Golec Uorkiestry oraz Darii Zawiałow i Kayah, a także Żabsona przyjedzie, by zagrać koncert szczególnie dla studentów Smolasty, Paluch oraz Lady Pank!

  Jeśli chodzi o Lady Pank  to polski zespół muzyczny założony w 1981 we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Pierwszy oficjalny koncert pod szyldem Lady Pank zagrali 14 sierpnia 1982 w Warszawie z okazji otwarcia studenckiego klubu Park[a], wystąpili w składzie: Jan Borysewicz – wokal i gitara; Edmund Stasiak – gitara; Paweł Mielczarek – gitara basowa; Andrzej Polak – perkusja. Od tamtej pory skład zespołu wielokrotnie ulegał zmianie, a grupa wydała ponad 20 płyt studyjnych i wylansowała liczne przeboje, m.in. „Tańcz, głupia, tańcz”, „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Fabryka małp”, „Wciąż bardziej obcy”, „Zostawcie Titanica” i „Zawsze tam, gdzie ty”. Za sprzedaż albumów uzyskali dwie platynowe płyty i sześć złotych. Lady Pank pozostaje jednym z najpopularniejszych zespołów muzycznych w historii polskiego rocka.

  Smolasty, właśc. Norbert Smoliński (ur. 27 sierpnia 1995 w Warszawie) – polski piosenkarz, autor tekstów i producent muzyczny tworzący muzykę z pogranicza popu, rapu i R&B.

  Od 2016 roku należy do wytwórni Warner Music Poland i współpracował z wykonawcami, takimi jak m.in.: Kizo, Young Leosia, Otsochodzi, Malik Montana, Szpaku, Robert Gawliński, Kaz Bałagane, Mr. Polska, Białas, MIYO, ReTo, Chada, Young Multi, Oliwka Brazil, Ewa Farna czy Doda. Utwory Smolastego zostały odtworzone na platformie YouTube ponad 600 milionów razy oraz ponad 830 milionów razy w serwisie streamingowym Spotify. Jego single oraz albumy wielokrotnie osiągały złote, platynowe oraz diamentowe certyfikaty. Największym sukcesem w dotychczasowej karierze artysty okazały się single „Duże oczy” (podwójna diamentowa płyta) oraz „Pijemy za lepszy czas” (diamentowa płyta), które znalazły się na potrójnie platynowym albumie Almost Goat. W lutym 2023 roku ukazał się singiel „Herbata z imbirem”, który okazał się największym sukcesem radiowym w karierze piosenkarza osiągając 3 czerwca 2023 roku 3. miejsce na polskim Airplay. Utwór ten był w tamtym momencie najczęściej graną polską piosenką w stacjach radiowych. W 2018 roku otrzymał nominację do Nagrody Muzycznej „Fryderyk” w kategorii muzyki rozrywkowej za fonograficzny debiut roku, natomiast w 2023 roku został nominowany w kategorii Album Roku Hip Hop.

  Paluch, właściwie Łukasz Paluszak (ur. 1 października 1985 w Poznaniu) – polski raper. Były członek zespołu Aifam. Współtworzy kolektyw DIIL Gang oraz trio Syntetyczna Mafia. Od 2018 roku wspiera ligę DOPE. Raper pochodzi z poznańskiego Piątkowa.

  Paluch współpracował ponadto m.in. z takimi wykonawcami jak: Borixon, Bosski Roman, Buczer, Firma, Hemp Gru, Gedz, Szpaku, Kaczor, Kajman, Kali, Kobra, Lukasyno, Miuosh, Mrokas, Onar, O.S.T.R., PTP, Shellerini, Slums Attack, Sobota, Quebonafide, Tau oraz WSRH. Poza działalnością artystyczną prowadzi wytwórnię płytową B.O.R. Records. Jego albumy rozeszły się w ponad 470 tys. egzemplarzy w Polsce.

  Gdzie kupić bilety na juwenalia?

  Możliwość zakupienia biletów na tą imprezę już ruszyła. Do 31 grudnia 2023 roku, kończyła się pierwsza pula kupowania wejściówek. Druga pula wykupienia wejściówek trwa od 1 stycznia do 29 lutego 2024 roku, z kolei trzecia pula sprzedaży biletów zaplanowana jest na od 1 marca 2024 roku aż do końca imprezy. Warto dodać, że bilety będą ulgowe dla studentów oraz uczniów szkół średnich, z ważną legitymacją studencką bądź szkolną. A aby je kupić, trzeba wejść na stronę internetową – https://www.ebilet.pl/muzyka/festiwale/rzeszowskie-juwenalia?partner=brendgroup&fbclid=IwAR2iRXuWHewlcUPxvjuW_3lclSQegFj1HXHI5_cwnjGawmmbkMwJDBwL0qI#fbevent.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com