środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Carpathian AI Summit 2024 – nowe horyzonty technologii w Podkarpackim Parku Naukowo-Technologicznym Aeropolis

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Czy należy obawiać się sztucznej inteligencji? – Trudno mi sobie wyobrazić scenariusz, w którym to nie zakończyłoby się dobrze dla nas – stwierdził fizyk, profesor Andrzej Dragan, odpowiadając na podobne pytanie.

  Już 14 marca podczas konferencji Carpathian AI Summit 2024, która odbędzie się w Inkubatorze Aeropolis w Jasionce koło Rzeszowa, Dragan skonfrontuje swoje obawy z doświadczeniem tych, którzy dzięki algorytmom tworzą udane przedsiębiorstwa. Wśród nich znajdują się m.in. Jarosław Królewski i Bartek Pucek. Wydarzenie to jest otwarte dla wszystkich zainteresowanych. Program obejmuje debaty, warsztaty i networking. Zdecydowanie warto wziąć udział!

  Opinie naukowców na temat sztucznej inteligencji są podzielone. Jedni prognozują, że technologia osiągnie poziom dorównujący zdolnościom ludzkiego mózgu za kilka, kilkanaście lat, podczas gdy inni nie spodziewają się tego nawet w bieżącym stuleciu. Niemniej jednak, już obecnie systemy takie jak ChatGPT i Gemini mają wpływ na rynek pracy i konkurencyjność firm, a algorytmy przeniknęły niemal do każdej dziedziny życia.

  W odpowiedzi na te wyzwania, konferencja Carpathian AI Summit 2024, planowana na 14 marca w Inkubatorze Aeropolis w Jasionce koło Rzeszowa, stwarza wyjątkową okazję do konfrontacji obaw i doświadczeń osób z różnych dziedzin. Wśród prelegentów znajdą się takie znakomite postaci jak prof. Andrzej Dragan z Uniwersytetu Warszawskiego, zajmujący się fizyką kwantową, Jarosław Królewski, naukowiec, programista i współzałożyciel firmy Synerise, oraz Bartek Pucek, ekspert w budowaniu usług opartych na sztucznej inteligencji, wcześniej odpowiedzialny za globalną strategię digitalizacji IKEA.

  Inni prelegenci to przedstawiciele różnych sektorów, takich jak biznes, prawo, medycyna i marketing. Konferencja obejmie tematy związane z najnowszymi trendami, badaniami i innowacjami z obszaru sztucznej inteligencji, zastanowi się nad potencjalnym wpływem AI na zmiany w firmach i omówi aktualne zmiany prawne wynikające z technologicznej rewolucji. Dyskusje będą również dotyczyć zastosowań sztucznej inteligencji w medycynie oraz praktycznego wykorzystania ChatGPT w biznesie.

  Uczestnicy Carpathian AI Summit 2024 będą mieli okazję nie tylko zdobyć wiedzę na temat konkretnych technologii związanych ze sztuczną inteligencją, ale także nawiązać cenne kontakty biznesowe. Organizatorem wydarzenia jest Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego, która serdecznie zaprasza przedsiębiorców, liderów branżowych i entuzjastów technologii do udziału w konferencji.

  Aby wziąć udział w wydarzeniu, wystarczy dokonać nieodpłatnej rejestracji na stronie:
  https://carpathianai.pl. Konferencja odbędzie się 14 marca 2024 roku w Inkubatorze Aeropolis, Jasionka 954 koło Rzeszowa. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje My Company Polska.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com