sobota, 18 maja, 2024
spot_img
+

  Dwaj mężczyźni zatrzymani przez policję. Jeden był poszukiwany drugi posiadał narkotyki

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W wyniku ściślej współpracy pomiędzy funkcjonariuszami z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz przedstawicieli przemyskiej jednostki, udało się zatrzymać 29-letniego mężczyznę. Był on poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Przemyślu z powodu popełnienia rozbój. Ponadto, w trakcie akcji policjanci zatrzymali innego mężczyznę, u którego znaleziono środki odurzające.

  W lutym zeszłego roku na terenie Przemyśla dwóch mężczyzn, w tym 29-latek, dokonało rozboju. Za udział w tym przestępstwie 29-letni mężczyzna został skazany przez Sąd Rejonowy w Przemyślu na karę 4 lat pozbawienia wolności. Ze względu na unikanie organów ścigania, sąd w Przemyślu wydał list gończy w celu jego odnalezienia.

  Mężczyzna posiadał już kryminalną przeszłość i był znany lokalnym policjantom. W styczniu 2017 roku brał udział w czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy Policji, próbując zaatakować ich nożem. Z tego powodu uznano go za jednostkę niebezpieczną. Z uwagi na jego przeszłość, w lutym 2024 roku sprawę poszukiwań 29-latka przejęli funkcjonariusze z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

  W wyniku podejmowanych działań oraz ścisłej współpracy funkcjonariuszy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, zidentyfikowano potencjalne miejsca ukrywania się poszukiwanego na terenie powiatu przemyskiego. W miniony piątek, funkcjonariusze kryminalni z Rzeszowa i Przemyśla skutecznie zatrzymali 29-latka na obszarze gminy Medyka.

  Podczas realizacji tych działań, przemyscy policjanci zatrzymali również 39-letniego mieszkańca Przemyśla. W rękach funkcjonariuszy znalazło się 37 zawiniątek zawierających skrystalizowaną substancję, która po wstępnych badaniach testerem potwierdziła obecność środków odurzających. Dodatkowo ustalono, że 39-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Przemyślu w związku z koniecznością ustalenia miejsca pobytu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty związane z posiadaniem środków odurzających.

  W rezultacie wspólnych działań funkcjonariuszy z Rzeszowa i Przemyśla, 29-letni mężczyzna został skazany na kolejne 4 lata pozbawienia wolności, natomiast 39-latek będzie odpowiadał przed sądem za popełnione przestępstwa.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com