środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku zaprasza na 8. edycję Leżajskiego Festiwalu Podróży „Świata Ciekawi”

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Już w najbliższą sobotę oraz niedzielę (24 oraz 25 lutego) odbędzie się wyjątkowa impreza podróżnicza w Leżajsku. W ciągu tych dwóch dni, zrzeszy ona miłośników podróżowania oraz ciekawych gości – którzy mają co powiedzieć o swoich wyprawach oraz wycieczkach.

  Pierwszego dnia, o godzinie 14:30 festiwal zostanie uroczyście otwarty w Galerii na piętrze. O tej samej godzinie, swoje pierwsze wystąpienie wygłoszą Piotr Lisowski oraz Oktawian Kycia pod tytułem „Nad poziomem oceanów”. Dalej, pół godziny później, o 15:00 opowie o sobie i swoich wycieczkach szczególnie do Szkocji Marcin Błoński w Sali widokowej. O 16:30 głos tam też zabierze Marek Krauz, który poprowadzi wszystkich uczestników oraz słuchaczy szlakiem św. Jakuba po Portugalii. Następnie, wygłosi swoje wystąpienie Piotr Wnuk, pod hasłem „Na szlakach trekkingowych Hiszpanii”. Przeniesie wszystkich zgromadzonych do gorącego kraju, którego oczywiście poznamy bliżej. Na koniec pierwszego dnia imprezy w muzyczną podróż zabierze nas Aleksandra oraz Mariusz Drzewiccy, organizując dla wszystkich słuchaczy koncert.

  Z kolei następnego dnia, w niedzielę – 25 lutego, impreza zacznie się od 13:00, gdzie będzie też wspaniała okazja poznać alpaki, czyli urocze zwierzęta. Będą związane z nimi prelekcje a także osobiście będzie można je nakarmić. Dalej, po tej atrakcji wystąpi Krzysztof Krygier pod nazwą „Kraina Berberów”. Dalej, o 17:00 Monika Witkowska opowie ciekawe historie, które kryją się pod nazwą wystąpienia – „Jej wysokość K2. Szczyt marzeń”. Na koniec o 19:00 Ireneusz Wołek zabierze wszystkich do słonecznych Karaibów.

  Karnet na cały dzień kosztuje tylko 28 zł i trzeba go wykupić, aby wejść na ten podróżniczy festiwal. Pamiętaj, że ilość miejsc jest ograniczona, a wejściówki można zdobyć w kasie kina MCK. Do tego zaplanowano w ciągu tych dwóch dni atrakcje dla dzieci. Będzie też przygotowana „strefa dobrego smaku”, kiermasz, czy towarzyszące imprezie różne wystawy. Każde spotkanie z podróżnikiem to wspaniała inspiracja do tego, by może także zacząć podróżować? Wszystko, całe wydarzenie odbędzie siew Miejskim Centrum Kultury w Leżajsku.

  To wspaniała okazja dla mieszkańców Leżajska oraz pobliskich okolic, ale nie tylko, by weekend 24 i 25 lutego 2024 r. poświęcić na słuchaniu i rozmowach o podróżowaniu i niezwykłych miejscach, które znaleźć możemy w różnych częściach świata. W tym roku organizatorzy szczególną uwagę poświęcą Hiszpanii, ponieważ patronat nad wydarzeniem objęła Ambasada Hiszpańska. A dokładny harmonogram dostępny jest na plakacie!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com