środa, 17 kwietnia, 2024
spot_img
+

  Jutro w Urban Labie każdy będzie mógł odkryć walory Pogórza Przemyskiego na specjalnym spotkaniu!  

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Wspaniała podróż przez tajemnice Pogórza Przemyskiego czeka na wszystkich miłośników historii, kultury i przyrody! Kolejne spotkanie z serii „Skarby Pogórza” odbędzie się 23 lutego o godzinie 17:00 w kreatywnej przestrzeni Urban Lab w Rzeszowie. To wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością dostarczy niezapomnianych doznań i wiedzy.

  Wyjątkowi Goście:

  1. Piotr Klub – #PUSZCZA

     – Ekolog i leśnik zabierze nas w podróż przez Puszczę Karpacką, dzieląc się wiedzą o rusztowaniach bioróżnorodności i o tym, ile z dziewiczej puszczy zachowało się na Pogórzu Przemyskim.

  2. Łukasz Karpecki – #MIEJSCA_NIEWIDZIALNE

     – Językoznawca i antropolog kultury skupi się na opowieściach o Borsyławce, wysiedlonej wsi, odkrywając jej historię przez pryzmat słów, znaczeń i symboli.

  3. Jacek Wydrzyński – #SZTUKA

     – Artysta z Rybotycz opowie o spotkaniu sztuki ludowej z realizmem magicznym oraz o splotach historii, przyrody i krążącej energii jako źródle czystej inspiracji.

  4. Adam Czajkowski – #SPORT

     – Biegacz Ultra i organizator biegu Ultra Turnicki podzieli się historią Pogórza Przemyskiego jako miejsca przyciągającego aktywnych turystów. Opowie również o biegu, który zbiega się z tradycyjnymi Wiankami w Turnickim.

  5. Katarzyna Trojanowska – #KULTURA

     – Etnografka zabierze nas w odkrywczą podróż po kulturowej mozaice pogranicza karpackiego.

  6. Kamil Zarański – #HISTORIE

     – Przewodnik przemyskiego PTTK i pasjonat Pogórza Przemyskiego opowie o średniowiecznych grodziskach i zamkach regionu, odkrywając fascynujące smaczki historyczne z Doliny Wiaru.

  Spotkanie poprowadzi Marcin Mystkowski, jedno z inicjatywatorów lokalnego ruchu wolontaryjnego #KwitnącaOtulina. Jego pasja do lokalnej społeczności sprawi, że spotkanie nabierze wyjątkowego klimatu.

  Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 17:00 w Urban Lab w Rzeszowie, a wstęp jest całkowicie wolny. To doskonała okazja, aby dołączyć do fascynującej podróży przez historię, kulturę i przyrodę Pogórza Przemyskiego.

  Nie zapomnijcie skorzystać z okazji do zakupu pamiątek związanych z projektowanym Turnickim Parkiem Narodowym oraz zdobycia jednej z limitowanych map Pogórza. Do zobaczenia na tym wyjątkowym wydarzeniu, które obiecuje być pełne inspiracji i fascynujących odkryć!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com