niedziela, 5 maja, 2024
spot_img
+

    Zgłoś film zakończony happy endem na festiwal, który odbędzie się końcem sierpnia!

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Ruszają zgłoszenia filmowe do festiwalu filmowego Happy End, który odbędzie się w tym roku nieco wcześniej niż w poprzednich latach, bo na wakacjach. Istny maraton filmów z pozytywnym zakończeniem rozpocznie się w kalendarzowy, Międzynarodowy Dzień Optymisty, który wypada 21 sierpnia. A zgłoszone do konkursu i wybrane filmy będzie można oglądać przez kilka dni. Organizatorzy zaserwują nam polskie filmy fabularne i dokumentalne. A termin, w którym kończą się zgłoszenia filmów upływa 21 maja bieżącego roku. Wszystkie potrzebne materiały w tym regulamin oraz karta zgłoszenia znajdują się na stronie internetowej całego festiwalu. Co więcej, oglądanie filmów jest darmowe, a cały festiwal ma charakter konkursu. Najlepsze filmy otrzymają złote statuetki w kształcie ryby.

    Poznaj historię festiwalu!

    Pierwsza edycja Happy Endu odbyła się w Jeleniej Górze, przy współpracy Stowarzyszenia Faktor i Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Dalej, druga jego edycja miała miejsce we Wrocławiu, a następnie na wiele edycji odbywała się właśnie w Rzeszowie, gdzie w Wojewódzkim Domu Kultury, przy ul. Stefana Okrzei 7, wspaniała – jak mówią z resztą sami organizatorzy – publiczność oglądała najlepsze happy-endowe pozycje filmowe. W kolejnych latach, przez dwie edycje Happy End Festiwal odbywał się w Częstochowie, potem jeszcze raz we Wrocławiu, aż na sam koniec na stałe, co roku optymistyczne filmy można oglądać właśnie w Rzeszowie.

    Warto też dodać, że to jedyny taki festiwal na świecie, który składa się z filmów zakończonych pozytywnym wątkiem. W bogatym repertuarze znajdziemy zarówno filmy fabularne, jak i dokumentalne, profesjonalne, studenckie, czy też niezależne. Ale muszą mieć jeden podstawowy warunek – kończyć się szczęśliwie. Nieodłącznym elementem całej filmowej imprezy jest wręczenie nagród najlepszym filmom, które wybiera powołane jury. A twórcy filmowi najlepszych pozycji otrzymują Złote Ryby, czyli piękne statuetki. A wykonał je artysta ormiańskiego pochodzenia Vahan Bego.  

    W tym roku razem z Fundacją Studencką Młodzi Młodym festiwal zbiera środki oraz fundusze na organizację całego przedsięwzięcia – festiwalu. Zachęca oraz zaprasza do przekazywania 1,5% podatku. Wpisz w Picie – Pozycja 137. Numer KRS 0000270261, Pozycja 139. Cel szczegółowy: Fundacja Obrazy bez Granic 14407.

    Na koniec dodajemy, że festiwal ma charakter ogólnopolski, a jego celem jest popularyzacja sztuki filmowej o charakterze optymistycznym, wyróżnienie filmów o wysokich walorach artystycznych, promowanie twórczości niezależnej, prezentacja nowych technologii, poszerzanie świadomości i postaw ekologicznych, promowanie innych obszarów kulturowych. Zgłoszenia filmów na festiwal od ich twórców są oczywiście bezpłatne, podobnie jak oglądanie seansów. A nagrodzone filmy mogą zostać zaprezentowane w partnerskich ośrodkach kultury filmowej w całej Polsce. Nagrody dla najlepszych pozycji są przyznawane w wielu kategoriach. Cóż, nie możemy się już doczekać pokazów filmowych, oraz samego werdyktu. Jednocześnie, zachęcamy do wybrania się na cały festiwal. Szczególnie, że są to wakacje!

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com