niedziela, 25 lutego, 2024
+

  Za nami „Walentynkowo-Noworoczny” koncert, na którym mogliśmy usłyszeć prawdziwą operę w wykonaniu profesjonalistów!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W magiczny wieczór 11 lutego 2024 roku Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie zamienił się w arenę wyjątkowego spektaklu muzycznego – „Walentynkowo-Noworocznego Koncertu”. Nieprzypadkowo to wydarzenie nosi tak romantyczną nazwę. Na scenie WDK przy ul. Stefana Okrzei 7 rozbrzmiały operetki i piosenki musicalowe w niepowtarzalnych aranżacjach stworzonych specjalnie na tę okazję przez utalentowanego pianistę, aranżera i kompozytora młodego pokolenia – Marcina Kasprzyka. Wyjątkowy wieczór uświetnił zespół Podkarpackiego Teatru Muzycznego „HALKA”.

  Ci, którzy wcześniej zdobyli bilety na tę wyjątkową noc, mieli okazję doświadczyć niezwykłych interpretacji, takich jak Kuplety Żupana w wykonaniu Jakuba Trałki. Kuplety, forma muzyczno-poetycka o korzeniach we francuskiej kulturze, to krótkie, dowcipne piosenki lub wiersze, zazwyczaj rymowane, wykonane przy akompaniamencie muzyki na żywo.

  Podczas koncertu nie zabrakło humorystycznego duetu Koty – Hrabiego i Franzi z operetki Wiedeńska Krew J. Straussa, a także znanych arii, takich jak „Brunetki blondynki” w wykonaniu duetu Tomasza Furmana i Zbigniewa Poręby. Publiczność mogła również delektować się ariami z operetki Księżniczka Czardasza oraz lekką, nieco zalotną arią „Przetańczyć całą Noc” z musicalu My Fair Lady.

  Na scenie pojawił się zespół utalentowanych artystów, w tym: Jadwiga Kot-Ocha – sopran, Katarzyna Liszcz-Strzec – sopran, Emilia Izabela Romani – mezzosopran, Tomasz Furman – tenor, Zbigniew Poręba – baryton, Jakub Trałka – bas-batyton, Marcin Kasprzyk – fortepian, Weronika Tomaszek – skrzypce, Magdalena Solarz – wiolonczela.

  Koncert „Walentynkowo-Noworoczny” zdobył uznanie jako wydarzenie artystyczne, a twórcy i organizatorzy obiecali, że klimat zakończonego już karnawału będzie wciąż unosił się w powietrzu. To wyjątkowa okazja, by na żywo posłuchać najbardziej znanych arii operetkowych i musicalowych, w wykonaniu profesjonalnej orkiestry.

  Przedsięwzięcie cieszy się ogromnym zainteresowaniem, co potwierdzają sprzedane bilety.

  Podkarpacki Teatr Muzyczny „HALKA” to dynamiczne stowarzyszenie zbudowane z grupy artystów, których więzi przyjaźni i współpracy scenicznej kształtowały się przez wiele lat. Historia teatru nabrała tempa w 2019 roku dzięki współpracy z Domem Kultury w Rzeszowie. Widowisko muzyczne „Nie kochać w taka noc, to grzech”, zrealizowane jesienią tegoż roku, przeniosło widzów w czasy międzywojennej Polski, prezentując niezapomniane utwory takich artystów jak Hanna Ordonówna, Mieczysław Fogg czy Eugeniusz Bodo.

  To połączenie historii i muzyki operetkowej zapoczątkowało działalność Podkarpackiego Teatru Muzycznego „HALKA”, który obecnie kontynuuje artystyczną misję poprzez ścisłą współpracę z Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie. Zespół „HALKI” to nie tylko śpiewacy, ale także utalentowani tancerze, absolwenci renomowanych szkół muzycznych i baletowych. Ich repertuar obejmuje nie tylko utwory operowe i operetkowe, ale także musicalowe i patriotyczne, tworząc różnorodne spektakle muzyczne, które trafiają do serc widzów. Podkarpacki Teatr Muzyczny „HALKA” stanowi zarówno kontynuację artystycznych dokonań, jak i nowy rozdział w historii muzycznego środowiska regionu. To wartościowe przedsięwzięcie, które przynosi świeże spojrzenie na kulturę muzyczną Podkarpacia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com