środa, 21 lutego, 2024
+

  Robert Łukaszewicz skoczek do wody Stali Rzeszów z kwalifikacją olimpijską

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  32 lata rzeszowskie skoki do wody czekały na powrót na arenę igrzysk olimpijskich. Po ponad trzech dekadach będą miały swojego przedstawiciela na najważniejszych zawodach sportowych. Robert Łukaszewicz, uczestniczący w mistrzostwach świata rozgrywanych w stolicy Kataru – Dausze, w konkursie skoków z 10-metrowej wieży, pobił swój rekord życiowy i tym samym zapewnił sobie bilet do Paryża.

  Tu można spełnić marzenie o igrzyskach olimpijskich – tak Katar promował mistrzostwa świata. Marzenie spełnił 22-letni rzeszowianin, Robert Łukaszewicz. W konkurencji skoków z 10-metrowej wieży, w półfinale osiągnął rekord życiowy, zajmując dwunaste miejsce, co dało mu bilet na igrzyska olimpijskie w Paryżu. W finale poprawił swoje osiągnięcie, plasując się na jedenastym miejscu.

  Grzegorz Kozdrański ostatni raz reprezentował Polskę w skokach do wody na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku. Robert Łukaszewicz, zawodnik Stali Rzeszów, rozpoczął swoją przygodę ze skokami w wieku 10 lat. Od dwunastu lat skacze z 10-metrowej wieży i jest mistrzem Polski.

  Blisko awansu do igrzysk byli także Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak, zajmując imponujące siódme miejsce w konkurencji skoków synchronicznych z trampoliny 3-metrowej. Igrzyska Olimpijskie w Paryżu rozpoczną się 26 lipca.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com