poniedziałek, 26 lutego, 2024
+

  W miniony piątek, w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie odbył się tematyczny dzień o Australii. Jak na nim było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W kalendarzu, 26 stycznia przypadał Dzień Australii. Dlatego właśnie, z tej okazji w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania odbyło się specjalne wydarzenie, poświęcone właśnie temu kontynentowi. Podczas spotkania, mogliśmy się dowiedzieć o historii tego kraju, o jej największych miastach oraz wiele, wiele innych ciekawostek oraz informacji, o których może nie miałeś do tej pory pojęcia?

  Prezentujemy zatem, jak było na tym tematycznym dniu, na którym zgromadziło się wiele studentów WSIiZ, także tych zagranicznych, by posłuchać opowieści o kraju, kojarzonym z kangurami, misiem koala oraz eukaliptusem, ogromną rafą koralową oraz popularną stolicą tego państwa – Sydney. A cały dzień z kulturą australijską zorganizowany został przez Koło Naukowe HUMANUS. Jednym słowem celebrowano Australię. Co się można było ciekawego zatem dowiedzieć?

  Na pewno wydarzenie to poszerzyło wszystkim uczestnikom spotkania horyzonty na temat samej Australii. Jak mogliśmy się dowiedzieć, historia tego kraju sięga jeszcze 26 stycznia 1788 roku. W tym dniu, wydarzenie to celebruje się szczególnie wyjątkowo, oraz z tzw. rozmachem. Tamtejsza ludność często tego dnia lubi kosztować potrawy z grilla, a cały dzień zwieńczają pokazy sztucznych ogni w wielu większych, australijskich miastach.

  „To dzień celebracji, do której my również chcemy dołączyć i szerzyć świadomość na temat różnych kultur”

  – tłumaczy dr Paula Wieczorek, opiekunka Koła Naukowego HUMANUS.

  „Uczestnicy Dnia Australii we WSIiZ poznali historię państwa, a także ciekawostki dotyczące dwóch jego miast: Perth i Brisbane. Perth jest jednym z największych miast Australii. Miasto zajmuje obszar 125 km wzdłuż zachodniego wybrzeża Australii i sięga równocześnie około 50 km w głąb lądu – jego powierzchnia wynosi około 5 400 kilometrów kwadratowych. W mieście co roku od początku lat 50. odbywa się UWA Perth International Arts Festival – niesamowite wydarzenie na międzynarodowej scenie festiwalowej. W czasie jego trwania odbywają się przedstawienia teatralne, eventy związane z tańcem, muzyką, filmem, sztukami wizualnymi i literaturą. Jest to najstarszy międzynarodowy festiwal sztuki w Australii. Jeśli chodzi o Brisbane to jest to trzecie największe, po Sydney i Melbourne, miasto w Australii. Jest stolicą stanu Queensland, położoną na wschodnim wybrzeżu”

  – mówił Tendai Mashipe, lider Koła Naukowego HUMANUS.

  Uczestnicy tego spotkania mieli wspaniałą okazję wziąć udział również w quizie Kahoot oraz poznać slang, którym posługuje się szczególnie młodzież w australijskich miasteczkach czy przedmieściach.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com