środa, 21 lutego, 2024
+

  Końcem stycznia, w WDK odbędzie się koncert charytatywny „Świąteczne Gajdurzenie” ze zbiórką dla rzeszowskiego Domu dla Dzieci!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zbliża się charytatywny koncert pod nazwą „Świąteczne Gajdurzenie”, organizowany w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, przy ul. Stefana Okrzei 7. A na imprezę, na której usłyszymy świąteczne piosenki, zapraszają Rzeszowskie Fundacje „Bo jak nie my to kto”, „Creative” oraz Fundacja z Miłości do Życia. A przed zgromadzoną publicznością, którzy nie muszą wykupywać wcześniej biletów, ponieważ wejście na imprezę jest całkowicie darmowe, zaśpiewają podopieczni Domu dla Dzieci „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” w Rzeszowie, ale to nie wszystko. Wystąpi razem z dzieciakami rodzeństwo znakomitych artystów Gajda (Dr MUZYK). Zapowiada się zatem wspaniały koncert, na którym  posłuchamy jeszcze świątecznych kolęd oraz pastorałek. A akompaniować śpiewom będą skrzypce oraz akordeon.

  Koncert zaplanowany jest odbyć się już końcem bieżącego miesiąca, 30 stycznia 2024 roku,  o godzinie 17:00, a cały dochód z niego zostanie przeznaczony na spełnienie marzeń dzieciaków o wyjeździe nad polskie, Bałtyckie Morze, nad którym nigdy do tej pory nie były. Po prostu przyjdź, posłuchaj, pokolęduj i wesprzyj Domy dla Dzieci „Mieszko”, „Dobrawa”, „Bolesław” z siedzibą w Rzeszowie.

  Domy dla Dzieci „Mieszko”, „Dobrawa” i „Bolesław” znajdują się przy ul. Nizinnej w Rzeszowie. Są to placówki opiekuńczo–wychowawcze, w których mieszkają dzieci, których rodzina znajduje się w trudnej sytuacji i nie może samodzielnie wychować dziecka, albo nie ma ono rodziców. Maluchy oraz młodzież grają w piłkę na boisku sportowym, mają dostęp do zewnętrznej siłowni, jeżdżą też na rowerach, rolkach czy deskorolkach, a ci mniejsi korzystają z placu zabaw, czy spacerują.

  Trzy placówki, usytuowane obok siebie, prowadzą także rozmaite zajęcia plastyczne, rękodzielnicze, z przygotowania do życia w rodzinie, zajęcia również ogrodnicze, rytmiki, kulinarne, sportowe, z obsługi komputera, czytania książek, turystyczne. Organizowany jest poza tym nawet fitness. Wszystkie dzieci są objęte kompleksową opieką specjalistyczną ze strony specjalistów: psychologa, pedagoga i logopedy zatrudnionych w Centrum. Wychowankowie takich domów chodzą do normalnych szkół i w miarę możliwości spędzają też czas wolny z ich biologicznymi rodzicami.

  Dzieciaki marzą o tym, by wybrać się nad polskie morze. Pozwólmy im je zrealizować, przychodząc na koncert do WDK!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com