sobota, 2 marca, 2024
+

  Nowe tereny zielone na osiedlu Staromieście w Rzeszowie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Rzeszów ma w planach stworzenie jednej z najbardziej atrakcyjnych stref rekreacyjnych w mieście. Przewidziana lokalizacja to obszar w pobliżu ulic Lubicz i Staromiejskiej.

  Projekt obejmuje teren o powierzchni około 25 arów, położony w centrum osiedla Staromieście, niedaleko Rzeszowskiego Domu Kultury. Przestrzeń rekreacyjna zostanie podzielona na różne strefy, takie jak plac zabaw, strefa rekreacji, łąka kwietna, rabata ziołowa i strefa relaksu.

  Centralna część terenu zostanie przeznaczona na plac zabaw, wyposażony w różne urządzenia do zabawy i żagle zacieniające. Nawierzchnia placu zabaw będzie wykonana z zrębków drewnianych. Strefa relaksu, zaprojektowana w zachodniej części, będzie wyposażona w parklety otoczone wysoką zielenią. Na całym terenie powstaną rabaty z wyselekcjonowanymi gatunkami ziół, zwłaszcza w południowej części. Obok rabat zostaną ustawione ławki i leżaki.

  Wschodnia część terenu, sąsiadująca z ulicą Staromiejską, zostanie odizolowana od ruchu drogowego za pomocą szpaleru krzewów. Tam również powstanie edukacyjna łąka kwietna z domkami dla owadów.

  Alejki spacerowe będą wyłożone kostką brukową i okrągłymi płytami chodnikowymi. Cały teren rekreacyjno-wypoczynkowy na Staromieściu zostanie oświetlony lampami solarnymi. Dokumentacja inwestycji została przygotowana przez pracowników Zarządu Zieleni Miejskiej. Przetarg na realizację projektu zostanie ogłoszony w lutym, a prace mają potrwać pięć miesięcy od daty podpisania umowy.

  Od 2021 roku w Rzeszowie powstało siedem nowych placów zabaw, m.in. przy Lisiej Górze, ul. Podchorążych, Zawiszy Czarnego, Myśliwskiej, Potokowej i Starzyńskiego. Łączny koszt tych inwestycji wyniósł blisko 1,9 mln zł.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com