poniedziałek, 4 marca, 2024
+

  Już na początku lutego, odbędzie się spacer po Rzeszowie z przewodnikiem. Zabierz koniecznie dzieci, które będą mieć wtedy ferie!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Przed nami kolejna odsłona spaceru miejskiego, który w ubiegłym, 2023 roku w okresie szczególnie wakacyjnym cieszył się dużą popularnością. Rzeszowskie Piwnice zapraszają tym razem wszystkich mieszkańców Rzeszowa oraz okolic – dorosłych, babcie, dziadków, rodziców koniecznie z dzieciakami na 45-mintuową przechadzkę po popularnym w Rzeszowie deptaku. Przejdziemy się razem z przewodnikiem po ulicach takich jak 3 Maja, Tadeusza Kościuszki, Plac Farny, Słowackiego, odkrywając nieznaną wielu osobom dotąd historię tego miejsca. Wędrówka odbędzie się oczywiście przy sprzyjających warunkach atmosferycznych. Jeśli pogoda nie pozwoli na taki spacer, będzie on przesunięty w czasie na inny termin, albo odwołany.  

  Zbiórka wszystkich spacerowiczów odbędzie się już 4 lutego, podczas zimowych ferii na Podkarpaciu, w naszym województwie, o godzinie 12:00, w niedzielne południe. Miejscem spotkania będzie popularna na rzeszowskim Rynku Studnia Miejska. Wszyscy uczestnicy przechadzki nie ponoszą żadnych kosztów związanych ze spacerem. Jest on zatem dla każdego darmowy.

  Odkryjemy historię związaną z miejscem w Rzeszowie, które dawniej nazywało się Paniagą. Ochotnicy przemierzą także drogę, by poznać dzieje kościoła, który mieście się na Placu Farnym oraz by dostać się finalnie przed rzeszowski Ratusz, który także ma bogatą historię. Ze względu na zimową pogodę spacer jest trochę skrócony, w porównaniu z tymi letnimi wycieczkami. Mimo wszystko, warto się wybrać, by przemierzyć tak naprawdę krótki dystans – najpopularniejszy rzeszowski deptak.

  Ciekawostki opowiadane przez przewodnika związane z miejscem, w którym będzie organizowany cały spacer na pewno zostaną wszystkim spacerowiczom na długo w głowach. Będziemy oprowadzani po różnych ważniejszych miejscach oraz punktach w samym centrum, można też powiedzieć, że w sercu miasta i poznawać ich historię oraz to, jakie skrywają jeszcze przed nami tajemnice. Dodatkowo przewodnik opowie o ważnych osobach – postaciach, które są związane z tymi oprowadzanymi miejscami.

  Uczestnictwo w spacerze to doskonała okazja, by bliżej poznać historię Rzeszowa, często niedostępną w szkolnych podręcznikach. To także wspaniała forma aktywności na świeżym powietrzu. Piwnice serdecznie zatem zapraszają na wycieczkę, szczególnie młodzież oraz dzieci razem ze swoimi opiekunami.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com