poniedziałek, 6 maja, 2024
+

Stal Rzeszów straciła punkty z Odrą Opole w doliczonym czasie gry

Stal Rzeszów zremisowała z Odrą Opole 1:1 (0:0) w meczu wyjazdowym w ramach 18. Kolejki Fortuna 1 ligi. Jest to zarazem pierwsza kolejka rundy rewanżowej bieżących rozgrywek.

W 19. minucie piłkarze Odry Opole mogli wyjść na prowadzenie. Dobrze z własnej połowy wyszli gospodarze. Piłka trafiła do Jakuba Antczaka, który w dynamiczny sposób wpadł w pole karne i zakończył akcję celnym i mocnym uderzeniem. Z tej sytuacji Jakub Wrąbel wyszedł obronną ręką.

W 22. minucie Stal Rzeszów mogła wyjść na prowadzenie, ale piłka po uderzeniu z lewego narożnika pola karnego przeszła obok bramki.

W 36. minucie z rzutu wolnego tuż z zza linii pola karnego na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Sebastien Thill. Piłkę po jego uderzeniu nogami niczym bramkarz piłki ręcznej odbił Artur Haluch. W zamieszaniu piłke wybił Jakub Szrek

W 51. minucie Stal Rzeszów wyszła z kontratakiem prawą stroną. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska. Do piłki doszedł Szymon Kądziołka, który wydawać by się mogło nie trafił czysto w piłkę. Na tyle szczęśliwie, że ta znalazła drogę do siatki.

W 56. minucie Adler uderzył zza pola karnego, ale piłka przeszła obok słupka bez zagrożenia dla bramkarza gospodarzy.

W 59. minucie Stal kontynuowała ofensywne zapędy pod bramkę Odry. Z prawej strony uderzenie przeszło minimalnie obok słupka.

W 69. minucie najlepiej w polu karnym Stali Rzeszów po dośrodkowaniu od Borja Galana zachował się Jean Franco Sarmiento, ale sędzia niedzielnego spotkania dopatrzył się pozycji spalonej napastnika z Opola.

W 90. minucie ponownie Sarmiento był zamieszany w okazje pod bramką Stali. Kolumbijczyk został kopnięty przez jednego z obrońców Stali. Co spowodowało, że sędzia Paweł Malec z Łodzi wskazał na 11 metr.

W doliczonym czasie gry Galan pewnym uderzeniem w swoją lewą stronę trafił do siatki. Myląc kompletnie Wrąbla, który był już po drugiej stronie.

W następnym tygodniu też na wyjeździe. Tym razem w Tychach z miejscowym GKS-em Stal zakończy ligowe granie w 2023 roku. Mecz zaplanowany jest na niedzielę 17 grudnia na godzinę 18:00.

ODRA OPOLE – STAL RZESZÓW 1:1 (0:0)

0:1 Szymon Kądziołka 52.

1:1 Borja Galan 90+.(k.)

Odra: Haluch – Mikinic (62. Artur Pikk), Kamiński, Żemło, Szrek – Antczak (46. Michał Surzyn), Urbańczyk, Kamiński (77. Maksymilian Hebel), Czapliński, Galan – Sula (62. Jean Franco Sarmiento).

Stal: Wrąbel – Warczak, Kościelny, Oleksy, Simcak – Łyczko (73. Jesus Diaz), Łysiak, Kądziołka (82. Krzysztof Danielewicz), Thill, Wachowiak (89. Andreja Prokić) – Adler.

żółte kartki: Mikinič, Czapliński, Galán, W.Kamiński, Sarmiento, Żemło – Łysiak. sędzia: Paweł Malec (Łódź).