środa, 21 lutego, 2024
+

  Caritas Diecezji Rzeszowskiej podarował ponad tysiąc paczek,  które trafiły do ubogich dzieci, osób niepełnosprawnych i domów dziecka!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Zorganizowano ostatnio spotkanie ze św. Mikołajem, który podarował aż ponad tysiąc paczek potrzebującym dzieciom oraz osobom z niepełnosprawnościom w ramach Mikołajek, które obchodzone są dzisiaj – 6 grudnia. Specjalne spotkanie, podczas którego potrzebujący dostali prezenty odbyło się w auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie. Wśród osób, które otrzymały podarunki, znalazły się szczególnie te, które pochodzą z ubogich rodzin, są podopiecznymi domu dziecka, albo są niepełnosprawne. W niedalekim czasie, prezenty na tegoroczne święta dostaną również kolejne grupy dzieci oraz dorosłych, którzy znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

  Podczas uroczystego spotkania, bp Jan Wątroba wręczył okolicznościowy grawerton i podziękował wicedyrektorowi rzeszowskiej Caritas Danielowi Jakubowskiemu za dwadzieścia  lat pracy w Caritas Diecezji Rzeszowskiej, tym samym za sprawowanie służby i pomocy potrzebującym. Caritas pomaga nie tylko w Mikołajki, na początku grudnia, ale też przez cały rok. W auli Instytutu Teologiczno-Pastoralnego w Rzeszowie zgromadziło się czterysta dzieci oraz osób z niepełnosprawnością.

  Oprócz tego, uczestnikami tej całej świątecznej akcji był oprócz bp Wątroby, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Podkarpackiego – Jerzy Cypryś, radny Sejmiku,  Karol Ożóg i wicedyrektor MOPS-u w Rzeszowie – Joanna Ferenc-Bar. Uroczystość została zorganizowana przy wsparciu Miasta Rzeszowa.

  Radosny klimat wydarzenia, uświetnił dodatkowo śpiew Dariusza Kosaka, który wystąpił razem z uczniami Szkoły Podstawowej Zakonu Pijarów z Rzeszowa. Licznie przybyłych gości powitał dyrektor Caritas Diecezji Rzeszowskiej ks. Piotr Potyrała.

  Biskup Jan Wątroba, zwracając się do wszystkich zgromadzonych  tego dnia, przypomniał, jak ważne jest pomaganie innym, bycie dobrym, czy też hojnym. Poprzez naśladowanie św. Mikołaja, możemy sprawiać komuś radość, a potrzebującym to, czego im brakuje.

  Tego dnia także występ artystyczny przygotowali uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie razem z nauczycielami: dyrektorem szkoły Andrzejem Szymankiem, a także Joanną Kocór, Sławomirem Gołąbem i Edytą Jagodą.

  Zwieńczeniem całego wydarzenia, było pojawienie się oczekiwanego przez wszystkich św. Mikołaja. W dialogu z widownią – powiedział:

  „Dziękuję wszystkim dzieciom, które tutaj przyjechały; dziękuję osobom z niepełnosprawnością; dziękuję zaproszonym gościom: dziękuję za to, że innym pomagacie! Bo to jest właśnie Caritas!”

  Potrzebujący otrzymali od Mikołaja słodycze, maskotki, przybory szkolne. Prezenty sprawiły ogromną radość oraz frajdę wszystkim obdarowanym.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com