środa, 21 lutego, 2024
+

  W Rzeszowie zostaną uruchomione dodatkowe dwa, kryte lodowiska przy Bulwarach oraz przy ul. Wyspiańskiego!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Mamy wspaniałą wiadomość szczególnie dla fanów ślizgawki na lodzie. Rzeszów, oprócz lodowiska w Parku Sybiraków oraz na Skwerze Millenium Hall uruchamia nowe lodowiska, w nowych lokalizacjach! Tym razem będą to miejsca do jazdy na łyżwach po śliskiej nawierzchni w dwóch punktach. Pierwsze, nowe kryte miejsce do przedniej, sportowej zabawy będzie dostępne przy ul. Wyspiańskiego, na miejscu dawnego lodowiska. Drugie z kolei stanie nad zalewem na Wisłoku, w pobliżu rzeszowskich Bulwarów. Będą to w pełni oświetlone ślizgawki, w pełni kryte. A budowa ich jest wynikiem porozumienia z prywatną firmą.

  „Umowę zawarliśmy na trzy lata. Miasto użyczy firmie teren, na którym będą działać te lodowiska. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, w którym nasz partner uruchomi dwie ślizgawki. Będziemy mieć także największą spośród wszystkich, którymi dysponuje.”

  – mówi Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. 

  Lokalizacja lodowisk nie jest przypadkowa. Została ona wybrana, ze względu na  mieszkańców naszego miasta – Rzeszowa, którzy chcieli, by takie miejsca do śmigania na lodzie powstały właśnie w tych dwóch punktach.

  „Większa z dwóch tafli będzie działać w rejonie ulicy Wyspiańskiego, dokładnie tu, gdzie przed laty prosperowało miejskie lodowisko. Mieszkańcy wielokrotnie apelowali, aby planując w przyszłości budowę lodowiska, postawić na tą, sprawdzoną lokalizację.

  – mówi Jolanta Kaźmierczak, wiceprezydent Rzeszowa.

  Warto dodać, że lodowisko przy ul. Wyspiańskiego będzie miało taflę, mierzącą 20×60 m. Drugie, które stanie w niedalekiej odległości od zapory, na lewym brzegu zalewu na Wisłoku będzie miało z kolei wymiary 20×30 m.

  „W obu przypadkach tafle będą zadaszone halą namiotową i oświetlone, dzięki czemu będzie można korzystać z nich bez względu na pogodę. Obok postawimy kontenery, w których znajdą się wypożyczalnie sprzętu, toalety i automaty z ciepłymi napojami oraz przekąskami. Przy lodowisku na ul. Wyspiańskiego to zaplecze będzie odpowiednio większe.”

  – tłumaczy Grzegorz Wójtowicz, przedstawiciel inwestora.

  To mniejsze wielkościowo lodowisko, przy Bulwarach będzie dostępne już od 9 grudnia bieżącego roku, a to większe, przy Wyspiańskiego od 16 grudnia tego roku. Będą one czynne tym samym dostępne do ślizgania się do końca lutego, codziennie, przez 7 dni w tygodniu. W soboty, niedziele i np. podczas ferii na Podkarpaciu (od 29 stycznia do 11 lutego), tafle będą czynne w godz. 9-21. W tygodniu od 14 do 21 a przed godz. 14 będą mogły z nich korzystać grupy zorganizowane. Do tego jednorazowy bilet wstępu będzie upoważniał do jazdy obojętnie ile, bez limitu czasu.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com