środa, 21 lutego, 2024
+

  Stowarzyszenie ZUPEŁNE DOBRO organizuje zbiórkę odzieży i nie tylko dla wszystkich potrzebujących na terenie Rzeszowa!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  ZUPEŁNE DOBRO to organizacja pozarządowa, która funkcjonuje na terenie Rzeszowa i prowadzi kilka działań skoncentrowanych szczególnie wokół pomocy biednym, bezdomnym czy po prostu wszystkim potrzebującym. Mottem tego stowarzyszenia jest niesienie dobra, pomocy materialnej, także pomocy żywnościowej osobom, które obecnie znajdują się w bardzo trudnej sytuacji finansowej i nie stać ich po prostu na życie. Pewnego dnia, założyciele tego stowarzyszenia postanowili wyjść z pomocą do bezdomnych – z ciepłym posiłkiem. Pomoc ta szybko przekształciła się w jeszcze większą zbiórkę na szerszą skalę.

  Jeśli chcesz przekazać dary na potrzebujących, wystarczy, że w dniach – w każdy poniedziałek od godziny 16:00 do 18:45 oraz w w każdy czwartek od godziny 17:00 do 20:00 wybierzesz się do siedziby stowarzyszenia, na ul. Sondeja. A co można przeznaczać z myślą o wszystkich biednych? Na pewno potrzebna jest odzież, w tym – kurtki, spodnie, spodnie dresowe, bluzy, koszulki, T-shirty, buty, kalesony, rękawiczki, czapki, bielizna (uwaga – nie może być używana), plecaki. Potrzebne są także środki higieniczne, koce, kołdry, ręczniki, śpiwory, pościel. Wszystkie te rzeczy trafią do tzw. magazynu ciepła.

  Stowarzyszenie zaprasza także do wolontariatu. Tworzą go na dzień dzisiejszy osoby w każdym wieku. Są to uczniowie różnych szkół, studenci, bezrobotni, czy też pracujący. Każdy chce pomóc, a organizacja nie zamyka się, tylko otwiera na jeszcze więcej osób chętnych do pomagania. Można przyjść i zobaczyć, jak się tutaj pracuje – na jeden dzień, tydzień, miesiąc, albo zostać na dłużej. Pamiętajmy, że szerzenie dobra i pomaganie daje największą radość, kiedy widzi się, uśmiechy i radość na twarzach wszystkich potrzebujących. Stowarzyszenie zostało założone w 2017 roku. I polega oprócz dawania ciepłego posiłku, na zbiórce różnych przedmiotów dla biednych i potrzebujących. Wybierz się w któryś dzień do siedziby organizacji, która znajduje się na ul. Sondeja 8 w Rzeszowie, by przeznaczyć na przykład odzież, w której już nie chodzisz, bądź inne wyżej wymienione przedmioty.

  Po więcej informacji sięgnij na stronę internetową organizacji – https://zupelnedobro.pl/, lub na media społecznościowe stowarzyszenia –

   – https://www.facebook.com/profile.php?id=100064378764325.

  Warto pomagać, gdyż dobro zawsze do nas wraca!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com