wtorek, 5 grudnia, 2023
+

  Możesz zostać wolontariuszem i zbierać pieniądze do puszek podczas finału WOŚP, końcem stycznia!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Dokładnie 28 stycznia 2024 roku odbędzie się już 32. Finał WOŚP. Mottem zbliżającej się akcji, jest „Tu wszystko gra OK!”, a zebrane pieniądze trafią dla osób, które przeszły koronawirus. „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych” – to misja organizowanej zbiórki, której uroczysty i oficjalny finał odbędzie się dokładnie za 68 dni. Jeśli chcesz przyłączyć się do akcji, możesz uczestniczyć w niej nie tylko wpłacając pieniądze do puszek i otrzymując charakterystyczną naklejkę w postaci czerwonego serduszka. Możesz także brać czynny udział i zostać wolontariuszem całej akcji –  zbierać pieniądze w wybranym mieście, czy też miejscowości. Jak zostać taką osobą? Jak w ten sposób pomagać?

  Finał WOŚP to jednodniowa zbiórka publiczna, organizowana przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Od wielu lat Finałom WOŚP towarzyszą także akcje internetowe i wydarzenia zamknięte, które rozpoczynają się już na początku grudnia. Zbiórka trwa nie tylko w całej Polsce, ale też w wielu miejscach na całym świecie. W ciągu 31 Finałów WOŚP zebrała blisko 2 miliardy złotych i kupiła 71,5 tysiąca urządzeń.

  Jak zostać wolontariuszem WOŚP?

  Zgłoś się do Sztabu, w którym chcesz zostać wolontariuszem – to w Sztabie dostaniesz identyfikator, puszkę kwestarską i serduszka.  Jak znaleźć Sztab? Wszystkie dane kontaktowe do Sztabów znajdziesz na stronie internetowej – https://www.wosp.org.pl/final/dla-wolontariuszy. Za zbieranie wolontariuszy odpowiedzialny jest Szef Sztabu w związku z tym to on, ma pełną decyzyjność co do tego, kogo wybierze do zbierania pieniędzy do puszek i do rozdawania naklejek. Każdy taki sztab przyjmuje ograniczoną ilość wolontariuszy. Najpierw zapoznaj się z regulaminem, dostępnym na stronie internetowej podanej powyżej. Bądź słowny – jeśli nie jesteś pewien, czy dasz radę zbierać pieniądze, a chcesz pomagać – zgłoś się na przykład do pracy przy organizacji całej zbiórki.

  Zarejestrować możesz się w Sztabie. Kontaktujesz się z danym sztabem z twojego miasta bądź miejscowości, w której obecnie przebywasz i zanosisz odpowiednie dokumenty. Możesz też zapisać się online, wchodząc na stronę internetową – iwolontariusz.wosp.org.pl i wypełniając formularz razem z prawdziwymi danymi. Nieletni, którzy chcą pomagać i być wolontariuszami  muszą zgłosić się do Sztabu z opiekunem prawnym.

  Co dalej?

  Jeśli pomyślnie się zarejestrowałeś, otrzymałeś identyfikator, puszkę  zabezpieczoną banderolami oraz serduszka, które otrzyma od Ciebie każda osoba, która wrzuci pieniądze do tekturowej Skarbonki, zapoznałeś się z regulaminem, to znaczy, że jesteś gotowy do zbierania pieniędzy.  Kwestujesz wyłącznie w dzień finału WOŚP – w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku. Warto wiedzieć, że wolontariusze nie chodzą do mieszkań, ani domów. Możesz też zaprosić znajomych, by towarzyszyli tobie podczas trwania całej zbiórki. Z różnych powodów, możesz przerwać zbiórkę i zanieść puszkę do Sztabu.

  Puszka powinna być przeliczona w Twojej obecności, a zebrana przez Ciebie kwota musi być wpisana na zbiorczą listę wolontariuszy. Bardzo ważne jest, abyś własnoręcznie podpisał się pod tą kwotą na liście (lub potwierdził ją online na stronie iwolontariusz.wosp.org.pl). Na koniec otrzymasz od Szefa Sztabu potwierdzenie twojego czynnego uczestnictwa w zbiórce.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com