piątek, 8 grudnia, 2023
+

  Przekaż zabawki chorym dzieciom w szpitalach, kontaktując się z wolontariuszami z Fundacji Mam Marzenie w Rzeszowie, tylko do 22 listopada!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Trwa ogólnopolska akcja, której organizatorem od dziesięciu lat jest Fundacja Mam Marzenie. Chodzi w niej o to, by przekazać nowego, zakupionego misia pluszowego chorym dzieciom, nowe gry, puzzle, albo artykuły szkolne. Wszystkie zebrane zabawki oraz przedmioty zostaną przekazane chorym dzieciom, które przebywają obecnie w szpitalach. Uwaga – akcja trwa jeszcze tylko siedem dni. Jeśli chcesz wspomóc całą zbiórkę – podaruj artykuły wymienione wyżej, kontaktując się z odziałem fundacji w Rzeszowie, z Adrianem Nierodą, dzwoniąc pod numerem telefonu 694306565, lub wysyłając maila na adres – dzienmisia.rzeszow@mammarzenie.org. Pamiętaj, że na przekazanie zabawki masz czas tylko do 22 listopada 2023 roku!

  Pomysł na stworzenie takiej zbiórki, powstał z myślą o wszystkich chorych maluchach. Aby umilić im czas, który spędzają w szpitalach, zainaugurowano taką zbiórkę już wiele lat temu. Rok w rok w całej Polsce wolontariusze z fundacji Mam Marzenie zbierają już od października przedmioty, które uatrakcyjniłyby najmłodszym przebywanie w szpitalach. Finałem całego przedsięwzięcia będzie podarowanie im nie tylko zabawek, ale także gier, puzzli, kredek, kolorowanek oraz wszelkich innych artykułów, które umilą im spędzanie czasu.

  Coroczny finał takiej akcji odbywa się 25 listopada. Nie jest to przypadkowa data. Obchodzimy w tym czasie w kalendarzu Dzień Pluszowego Misia. To właśnie w ostatnią sobotę listopada bieżącego roku maluchy dostaną zebrane wcześniej zabawki, które trafią na szpitalne oddziały, by chociaż na chwilę odciągnęły uwagę od całego medycznego otoczenia, były idealnym sposobem na nudę, by sprawiły uśmiechy na twarzach dzieci. Zbiórka trafi do tych najmłodszych dzieci, które ucieszą się z pluszowych misiów, ale też do tych nieco starszych, których usatysfakcjonują różne gry czy puzzle. Najważniejszym wymogiem sanitarnym, jest to, by wszystkie przekazywane rzeczy były wyłącznie nowe.

  Możesz samodzielnie przekazać zabawki, ale też mogą w całej akcji uczestniczyć całe zorganizowane grupy, w tym przedszkola, szkoły, uczelnie, czy inne instytucje. To bardzo szlachetny cel, praktykowany rok w rok, sprawia, że zadowoleni nie są tylko ci obdarowywani, ale też wszyscy darczyńcy, którzy mogą pomóc i sprawić wszystkim chorym dzieciom prawdziwą radość.

  Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Misją tej fundacji jest przede wszystkim spełnianie dziecięcych marzeń, w wieku od 3 do 18 lat, które cierpią na różne choroby, zagrażające życiu. Dzięki corocznym zbiórkom zabawek, często obdarowywane nimi dzieci mogą chociaż na chwilę zapomnieć o cierpieniu. Mogą się poczuć radośniej. Zabawki mają dać siłę do walki z chorobą.

  Fundacja ma obecnie aż 16 oddziałów, w miastach, takich jak: Białystok, Bydgoszcz, Gorzów Wielkopolski, Katowice, Kielce, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Opole, Poznań, Rzeszów, Szczecin, Trójmiasto, Warszawa i Wrocław.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com