środa, 28 lutego, 2024
+

  Przedstawiciele Klubu Radców Handlowych przy KIG z wizytą na Podkarpaciu

  Polecamy

  Patrycja Pelczar Reszko
  Patrycja Pelczar Reszkohttps://www.kurierrzeszowski.pl
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Delegacja składająca się z 22 przedstawicieli Klubu Radców Handlowych przy Krajowej Izbie Gospodarczej odwiedziła Województwo Podkarpackie. Dyplomaci spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych oraz lokalnymi przedsiębiorcami.

  Swoją wizytę rozpoczęli od spotkania z marszałkiem województwa, Władysławem Ortylem. Następnie odwiedzili Podkarpacki Park Naukowo-Technologiczny Aeropolis, gdzie mieli okazję zapoznać się z działalnością parku oraz Rzeszowską Agencją Rozwoju Regionalnego. Dodatkowo mieli możliwość zapoznać się z kluczowymi danymi dotyczącymi potencjału gospodarczego Województwa Podkarpackiego. Marszałek Władysław Ortyl przedstawił te informacje podczas swojego wystąpienia.

  Jeszcze kilkanaście lat temu było tutaj lotnisko i niewiele więcej. Ostatnie lata to dynamiczny rozwój tego miejsca. Powstają tereny inwestycyjne, na których lokują się nowi przedsiębiorcy, powstało Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, rozbudowało się lotnisko. Zmienia się układ komunikacyjny, bo krzyżują się tu autostrada i droga ekspresowa, a niedawno oddaliśmy nową linię kolejową. Staramy się rozwijać to miejsce, bo to gospodarcze centrum tego regionu

  – mówił marszałek Władysław Ortyl.

  W szczegółach aspekty związane z gospodarką prezentowali różni prelegenci. Marcin Dojnik omawiał perspektywy i potencjalne korzyści, jakie województwo przygotowuje dla potencjalnych inwestorów. Natomiast Michał Rzucidło z RARR przedstawił działalność Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis. Dawid Adamski, również reprezentujący RARR, skupił się na prezentacji Carpathian Startup Fest.

  Dodatkowo, Anna Brzechowska-Rębisz, dyrektor Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej, podzieliła się informacjami dotyczącymi potencjału turystycznego regionu.

  Wśród zaproszonych gości znajdował się ambasador Jerzy Drożdż, który jest członkiem władz Krajowej Izby Gospodarczej. Wśród uczestników objazdu byli także dyplomaci z wielu krajów, takich jak Irlandia, Egipt, Indie, Uzbekistan, Litwa, Łotwa, Wietnam, Estonia, Luksemburg, Kazachstan, Pakistan, Mołdawia, Francja, Belgia, Chiny, Cypr, Tunezja, Malezja, Kanada i Indonezja.

  Goście Klubu Radców Handlowych, reprezentujący zagranicznych dyplomatów akredytowanych w Polsce zainteresowanych sprawami gospodarczymi, odwiedzili różne miejsca podczas swojej wizyty. Rozpoczęli od Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena w Jasionce, a także odwiedzili firmy ML SYSTEM i EME Aero. W kolejnych dwóch dniach ich trasa obejmowała wizyty w firmie Splast, Centrum Dziedzictwa Szkła, Winnicy Widokowej, Siedlisko Janczar oraz na Zamku w Łańcucie. Podczas wizyty w Mielcu mieli okazję zapoznać się z działalnością Specjalnej Strefy Ekonomicznej oraz odwiedzili firmę Bury.

  Klub Radców Handlowych, działający przy Krajowej Izbie Gospodarczej, jest inicjatywą skupiającą dyplomatów zajmujących się kwestiami gospodarczo-handlowymi. Powstał w maju 2014 roku i jego działalność obejmuje organizację regularnych spotkań, na których omawiane są istotne kwestie gospodarcze związane z Polską, oraz organizację wyjazdów zagranicznych dyplomatów, którzy spotykają się z przedstawicielami władz regionalnych i lokalnym biznesem.

  Projekt est finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach własnego projektu „Promocja Gospodarcza Województwa Podkarpackiego” w okresie 2014-2020. Projekt ten wpisuje się w ramy Osi Priorytetowej I „Konkurencyjna i innowacyjna gospodarka”, konkretnie w Działanie 1.3 „Promowanie przedsiębiorczości”.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com