wtorek, 27 lutego, 2024
+

  Policjanci zatrzymali 20-latka w związku z zabójstwem w Sławęcinie

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Policjanci z Jasła przeprowadzili interwencję w jednym z budynków w Sławęcinie, gdzie natknęli się na ciało kobiety i rannego mężczyznę. Na miejscu zdarzenia prowadzone były czynności śledcze pod nadzorem prokuratora, mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego tragicznego wydarzenia. Około godziny 22:00, funkcjonariusze zatrzymali osobę podejrzaną o dokonanie zabójstwa.

  W środę 18 października około godziny 14:30 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Jaśle otrzymał zgłoszenie o rannej kobiecie w miejscowości Sławęcin. Na miejsce skierował funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Skołyszynie.

  Po przybyciu na miejsce, policjanci znaleźli się w jednym z domów w Sławęcinie, gdzie odkryli ciało 44-letniej kobiety. Obok niej znajdował się również ranny 46-latek, który ze względu na odniesione obrażenia został przetransportowany do jasielskiego szpitala.

  Na miejscu zdarzenia przez wiele godzin działała grupa dochodzeniowo-śledcza, przeprowadzając czynności pod nadzorem prokuratora z Prokuratury Rejonowej w Jaśle, a także przy współpracy z biegłym lekarzem sądowym.

  Równolegle prowadzone były intensywne działania poszukiwawcze w celu odnalezienia osoby podejrzanej o dokonanie zabójstwa. W tych działaniach uczestniczyli policjanci nie tylko z jasielskiej komendy, ale także funkcjonariusze z KWP w Rzeszowie, OPP w Rzeszowie, KPP w Przeworsku, KMP w Krośnie i KPP w Sanoku. Strażacy z PSP w Jaśle również włączyli się w akcję poszukiwawczą w celu odnalezienia 20-latka.

  W działaniach poszukiwawczych wykorzystano drony oraz psy tropiące. Około godziny 22:00 na terenie gminy Jasło, policjanci zatrzymali młodego mężczyznę, który wcześniej próbował uciec z miejsca zdarzenia.

  20-latek został doprowadzony do jasielskiej komendy, a następnie trafił do policyjnego aresztu, gdzie oczekuje na dalsze czynności. W momencie zatrzymania był trzeźwy, a pobrano próbkę krwi w celu badań na obecność substancji zabronionych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Jaśle.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com