wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  63. Muzyczny Festiwal w Łańcucie został zainaugurowany

  Polecamy

  Krzysztof Gałkowski
  Krzysztof Gałkowski
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  63. edycja Muzycznego Festiwalu rozpoczęła się w sali balowej Zamku w Łańcucie. Na otwarcie publiczność usłyszała wyjątkowy koncert Orkiestry Kameralnej Polskiego Radia Amadeus, którą poprowadziła legendarnej renomy polska dyrygentka Agnieszka Duczmal.

  Wieczór zaczęto od różnorodnych brzmień, które ukazały bogactwo stylów muzycznych. Na początek zabrzmiały góralskie nuty w kompozycji „Na Wierchowej Polanie” autorstwa Bartłomieja Kaszuby. Następnie przenieśliśmy się w argentyńskie klimaty za sprawą aranżacji Ludwiga Desyatnikova do „Cuatro Estacionas Portenas” Astora Piazzolli. Nie zabrakło też wybitnego solisty – Jarosława Żołnierczyka, koncertmistrza orkiestry, który zachwycił publiczność swoim mistrzowskim wykonaniem na skrzypcach.

  Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie, dziękując naszej wspaniałej festiwalowej publiczności, za to że towarzyszy nam od ponad sześćdziesięciu lat.

  prof. Marta Wierzbieniec, dyrektor Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego.

  Niesamowite festiwalowe melodie będą dostępne dla publiczności w dwóch urokliwych salach: w Sali Balowej Zamku w Łańcucie oraz w Sali Koncertowej Filharmonii Podkarpackiej. Organizacja Festiwalu stała się możliwa dzięki znaczącemu wsparciu finansowemu udzielonemu przez Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz władze samorządowe miast Rzeszowa i Łańcuta.

  W tym roku gwiazdami festiwalu będą: Angela Gheorghiu i Candy Dulfer. Uczestnicy usłyszeć będą mogli też takich artystów jak m.in.: Philippe Quint, Elizabeth Pitcairn, Andrea Motis, Camille Thomas, Julien Brocal, Jarosław Żołnierczyk, Marek Bałata, Włodek Pawlik, Polish Art Philharmonic, Acadiana Chamber Orchestra.

  fot. Biuro Prasowe UMWP
  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com