sobota, 25 maja, 2024
spot_img
+

  Zapraszamy na „Koncert Chórem za NATO i UE”, już w czerwcu na Politechnice!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W tym, 2024 roku obchodzimy nie tylko dwudziestolecie przynależenia Polski do Unii Europejskiej, ale także dwudziestopięciolecie Polski w NATO (Organizacja Traktatu Północnoatlantyckiego). Obydwie daty są dla naszego kraju bardzo ważne, dlatego też powstał pomysł, aby je wspólnie, razem w ciągu jednego dnia uczcić. Z tego też względu, Kurier Rzeszowski objął patronatem specjalne wydarzenie, które odbędzie się na Politechnice Rzeszowskiej, już 12 czerwca, o godzinie 18, wieczorem, w auli V-1. Co się będzie działo oraz kto wystąpi podczas imprezy?

  „Koncert Chórem Za NATO i UE – z okazji 25-lecia Polski w NATO i 20-lecia w Unii Europejskiej” będzie się odbywał już prawie za równy miesiąc. Zarezerwuj z tego też względu wolną, czerwcową środę i zobacz to darmowe, szczególne widowisko.

  A w jego programie znajdą się najpiękniejsze polskie i światowe przeboje w wykonaniu solistów i Chóru Akademickiego Politechniki Rzeszowskiej. Za muzykę odpowiadać będzie Przemysław Czekaj, Maciej Mikłasz oraz gościnnie wystąpi również Paweł Putlak. Ale to nie wszystko. Będziemy mogli oprócz posłuchania piosenek, zobaczyć także taniec. Za oprawę taneczną odpowiadać będzie Szkoła Tańca Sportowego Aksel Rzeszów, a choreografie stworzy Anna Niedzielska. Już teraz pod czujnym okiem reżysera, scenarzysty – Tadeusza Urbana oraz pod kierownictwem artystycznym Lidii Chalińskiej przygotowują się wszyscy artyści, którzy będą występować tego dnia, na scenie. Imprezę poprowadzą Ewa Rzeszut i Mateusz Bońkowski.

  Wydarzenie to Honorowym Patronatem objęli: Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, JN Rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab.inż. Piotr Koszelnik, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego oraz Prezydent Miasta Rzeszowa.

  Jeszcze raz, serdecznie zapraszamy!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com