wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Dzieci oraz młodzież w czerwcu będą mogły obejrzeć filmy przeznaczone dla nich, podczas festiwalu KINOLUB!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  W Rzeszowie, już od 9 do 16 czerwca, w Kinie za Rogiem Café, w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie, w Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie oraz w Rzeszowskich Piwnicach będzie się odbywał wyjątkowy festiwal filmowy pod nazwą KINOLUB, przeznaczony dla dzieci oraz młodzieży. Puszczane filmy są starannie przygotowane pod ich kategorię wiekową. W ciągu tego czasu, na ekranach takich instytucji kultury będzie pokazany cały ogrom dłuższych oraz krótszych projekcji, tak, że na pewno żaden młody widz nie będzie się nudził. Filmy te są bardzo wartościowe, podobnie jak cała idea imprezy.

  Festiwal odbywa się na terenie południowo-wschodniej Polski, między innymi w Krakowie, Kielcach, czy Rzeszowie. To ostatnie miejsce, od 2017 roku jest centralnym punktem, gdzie odbywa się całe filmowe wydarzenie. Warto dodać, że oglądanie filmów przez tą nieco młodszą widownie jest całkowicie darmowe. W konkursie prezentowanych jest co roku od 40 do 60 produkcji. Jak będzie w tym roku?

  Często po filmach odbywają się dyskusje na ich temat. Zapraszani są też często twórcy obejrzanych produkcji, czy też ludzi, którzy mają coś do powiedzenia szczególnie w zakresie kultury, w tym właśnie filmu. Maluchy znajdą tutaj coś dla siebie. Przeniosą się na chwilę, obserwując ekran kina do miejskiej dżungli czy też do podniebnej, mroźnej krainy.

  W tym roku, będzie to już dziewiąta edycja imprezy. Jeśli wybierzecie się na te projekcje, organizatorzy przygotowali dla was aż 13 filmów pełnometrażowych oraz 53 filmy krótkometrażowe. A wśród nich znajdują się filmy fabularne, animacyjne, czy też dokumenty. Pokazują one często życie osób, mieszkających w różnych zakątkach świata. A historie często także ukazują marzenia oraz pasje młodych ludzi, tak by stały się one inspiracjami dla wszystkich małych widzów. Filmy zachęcają do refleksji. Także podjęta jest w nich tematyka pokazująca wyzwania współczesnego świata. A w repertuarze znajdują się filmy, które zostały wielokrotnie nagrodzone na zagranicznych festiwalach, ale też te, które dopiero co mają swoją premierę.

  A aby poznać dokładne tytuły wszystkich puszczanych filmów, odwiedź stronę internetową – https://kinolub.pl/repertuar-2024/. Serdecznie zachęcamy młodych ludzi do tego, by uczestniczyć w całym festiwalu!

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com