wtorek, 28 maja, 2024
spot_img
+

  Ponad 40 tysięcy osób bawiło się w miniony piątek oraz sobotę, na Rzeszowskich Juwenaliach. Jak było?

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Juwenalia, to z pewnością największe wydarzenie studenckie, na które czekają szczególnie młodzi ludzie, uczniowie uczelni wyższych, każdego roku, by wspaniale się pobawić. To właśnie dla nich organizowane są co roku, przez wiele już lat przede wszystkim koncerty, na których gromadzą się najwięksi, topowi artyści muzyczni, by na dużej scenie zaśpiewać swoje kawałki. W tym roku, impreza w naszym mieście, Rzeszowie była  szczególna. Do Rzeszowa, 10 oraz 11 maja – w miniony piątek i sobotę, przyjechało bardzo dużo popularnych gwiazd, które na dużej scenie, na terenie miasteczka Politechniki Rzeszowskiej zagrały wspaniały koncert.

  Impreza zaczęła się w ubiegły piątek, o godzinie 14:30, gdzie studenci, w kreatywnych przebraniach zgromadzili się, by razem oficjalnie rozpocząć Rzeszowskie Juwenalia. Na Rzeszowskim Rynku zaśpiewali wtedy też zespoły – Bimbronauci oraz Lorum. Zatańczył również Studencki ZPiT Połoniny. Przedstawicielowi studentów, został na dużej scenie przekazany klucz do miasta Rzeszowa, a trochę później, bo o godzinie 16:30 wyruszył z rynku barwny korowód, który przeszedł ulicami miasta, by finalnie dotrzeć do miasteczka Politechniki Rzeszowskiej, gdzie odbywała się cała impreza, łącznie z koncertami.

  Na Scenie Głównej, pierwszego dnia juwenaliów, 10 maja wystąpili: Enej, Lady Pank, Monika Brodka (miała wystąpić Daria Zawiałow, ale w wyniku nagłej choroby musiała odwołać koncert) zespół – laureat konkursu „Kill me with the music” – Eter, Strachy na Lachy. Dzień później, 11 maja w tym samym miejscu, na największej scenie, zaśpiewali: Golec Uorkiestra, Kayah, Dżem oraz także laureaci tego samego konkursu studenckiego – Bzdyra / Demidowski i Kwiat Jabłoni.

  A jeśli chodzi o scenę hip-hopową, to fani takich rytmów na pewno byli bardzo zachwyceni. Pierwszego dnia, wystąpili: O.S.T.R., PRO8L3M, UNDERWAVE, KIZO oraz RETO. Następnego dnia, w sobotę, zagrali – GIBBS, PALUCH, RÓW BABICZE, ŻABSON oraz SMOLASTY.

  Była przygotowana także jeszcze jedna scena podczas trwania całej imprezy. Na scenie the Grand One Stage, 10 maja pojawili się i zagrali koncert:  C-BOOL, ADAM THE GREAT, MAVE., SANDPOKRES, DIVINERS, SRTYKKY, DJ KRISS. Z kolei kolejnego, sobotniego dnia, zaśpiewali – TRIBBS, KUBA & NEITAN, DJ ALEX, CREAM, DJ ADI, HEADSTER, BART QUKX, OLIVIA GRANT.

  Dodatkowymi, zaplanowanymi przez organizatorów atrakcjami były: specjalna strefa Lord Jack, SILET DISCO, STREFA BIESZCZADZKA, wesołe miasteczko, strefa barbera, pokaz fajerwerków, oraz tzw. juwenaliowa pobudka.

  Jednym słowem w tym roku, Rzeszowskie Juwenalia dostarczyły wszystkim uczestnikom sporej  dawki muzyki oraz wspaniałej zabawy. Podczas dźwięków pochodzących ze sceny, można się  była idealnie rozerwać. W tym roku wystąpiło wielu artystów, poruszających się w różnych gatunkach, stylach i nurtach muzycznych, tak, że każdy na pewno znalazł coś dla siebie. Frajdę z koncertów mieli zarówno fani hip-hopu, rapu, alternatywy, czy muzyki pop albo rocka. Szczególnie koncerty właśnie, przyciągnęły w miniony piątek i sobotę aż ponad 40 tysięcy osób. To była jedna z tych imprez, zorganizowana z dużym rozmachem, zaliczana do największych takich wydarzeń w całym Rzeszowie i tym samym na Podkarpaciu. A o tym może świadczyć nie tylko olbrzymia frekwencja, ale też wielu znanych artystów, jacy pojawili się w naszym mieście w tym roku.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com