wtorek, 21 maja, 2024
spot_img
+

  Za nami bajkowy koncert Centrum Sztuki Wokalnej, w Wojewódzkim Domu Kultury. To było przepiękne, magiczne widowisko!

  Polecamy

  Justyna Kozłowska
  Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
  Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
  - Reklama -

  Kilka dni, temu, 10 maja w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbył się wyjątkowy koncert, w którym udział wzięli wokaliści Centrum Sztuki Wokalnej, pod kierownictwem Anny Czenczek. Widowisko muzyczne miało swoją nazwę „Witajcie w naszej bajce” i faktycznie przeniosło każdego widza w magiczny, bajkowy świat, a to za sprawą nie tylko pięknego śpiewu, ale też ciekawych kostiumów, w które młode artystki oraz artyści byli przebrani. Całe wydarzenie przez to właśnie miało taką misję. Z resztą, widać wszystko na dołączonych przez nas zdjęciach.

  Warto dodać, że za koncert odpowiedzialna była dr Anna Czenczek i to ona właśnie była pomysłodawczynią imprezy, przygotowała ją, opracowała wokalnie oraz stanowiła opiekę artystyczną, wymyśliła scenariusz i wyreżyserowała go, a także odpowiadała za przepiękne stylizacje, jakby były wzięte jakby prosto z prawdziwej bajki. A pomogli jej w tym – Klaudia Czenczek oraz Sabina Opałka-Kościółek, które nauczyły dzieci choreografii oraz ruchu scenicznego. Zajęcia z akompaniatorem prowadzili Angelika Pacuta oraz Bartosz Popiel. A wszystko to poprowadziła Izabela Fac, również w przebraniu, podobnie jak występujący artyści. Scenografię do koncertu stworzyła Krystyna Czeluśniak razem z Pracownią Plastyczną WTZ Zgłobień.

  Pierwsza część koncertu rozpoczęła się o godzinie 16:45, a druga część o 18:30. To właśnie w tym czasie publiczność mogła zanurzyć się w niezwykłej podróży przez krainę dźwięków i emocji. Dzięki zespołowi, który pracował z wokalistami, dało się odczuć, że każdy gest, każdy krok był doskonale wpasowany w narrację każdej bajki.

  Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie jest dumne z tego, że mogło zorganizować tak wyjątkowe widowisko. Partnerstwo z Fundacją Wspierania Kultury i Sztuki Carpathia, Szkołą Podstawową nr 16 w Rzeszowie oraz Wojewódzkim Domem Kultury w Rzeszowie dodało tylko całej inicjatywie dodatkowego blasku i znaczenia.

  - REKLAMA -
  - Reklama -

  Więcej artykułów

  - REKLAMA -

  Najnowsze artykuły

  - REKLAMA -
  WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com