piątek, 17 maja, 2024
spot_img
+

     „Co by było gdyby… / Superbohater”. Rozpoczął się cykl warsztatów teatralnych w ramach Przestrzeni Sztuki

    Polecamy

    Justyna Kozłowska
    Justyna Kozłowskahttps://kurierrzeszowski.pl/
    Redaktor / Dziennikarz - Kurier Rzeszowski - portal, gazeta, TVi
    - Reklama -

    Wczoraj, 16 października rozpoczęło się fascynujące przedsięwzięcie Przestrzeni Sztuki, którym jest projekt „Co by było gdyby… / Superbohater,” zorganizowany przez Teatr im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Przemysław Buksiński, aktor, wykładowca, i twórca technik improwizacji, prowadzi cykl warsztatów teatralnych.

    Warsztaty odbędą się w trzech miejscach na Podkarpaciu: Przemyślu, Ustrzykach Dolnych i Dynowie. Ich uczestnicy będą wspólnie pracować nad scenariuszem etiudy teatralnej, czerpiąc inspirację z historii oraz własnych marzeń. Jakie wydarzenia mogłyby mieć miejsce, gdyby Leonardo da Vinci zjawił się w Pałacu Lubomirskich w Przemyślu na kawę, czy gdyby Posejdon założył miasto Dynów? To tylko niektóre z pytań, które będą eksplorowane.

    Projekt „Co by było gdyby… Superbohater” skupia się na zaangażowaniu społeczności lokalnej i współtworzeniu nowej opowieści teatralnej. Razem z uczestnikami, stworzą spójną narrację, a warsztaty zakończą się otwartym pokazem etiudy, w którym wszyscy zaangażowani wezmą udział.

    Terminy warsztatów i spektakli:

    – 16-18 października 2023 w Przemyślu

    – 24-26 października 2023 w Ustrzykach

    – 3-5 listopada 2023 w Dynowie

    Przemysław Buksiński, osoba stojąca za tym projektem, to wieloaspektowy artysta specjalizujący się w technikach teatralnych i improwizacji. Jego praca obejmuje także projekty z lokalnymi społecznościami wykluczonymi artystycznie. Buksiński jest również wykładowcą na Uniwersytecie Marii Curie Skłodowskiej oraz prezesem Fundacji Poławiacze Pereł Improv Teatr. Jego pasja do improwizacji teatralnej i zaangażowanie w historię miejsc sprawiają, że tworzy unikalne i inspirujące projekty teatralne.

    Projekty takie jak „Legenda o Czarciej Łapie” czy „Lublin Stolica” ilustrują jego wkład w ożywianie historii miast poprzez teatr i improwizację. Buksiński jest również instruktorem kultury żywego słowa i zdobył uznanie w Ogólnopolskich Konkursach Recytatorskich. Jako aktor współpracuje z wybitnymi reżyserami teatralnymi i ma bogate doświadczenie w improwizacji teatralnej, które zdobywał m.in. od kanadyjskiej grupy „Uncolled for Improv.” Jego wkład w rozwijanie improwizacji teatralnej w Polsce jest nieoceniony, a grupa „No Potatoes,” którą założył, była jedną z pierwszych grup impro w kraju. Jego Fundacja Poławiacze Pereł Improv Teatr realizuje fascynujące projekty związane z historią miast oraz oferuje szkolenia z technik improwizacji dla firm i instytucji kultury.

    - REKLAMA -
    - Reklama -

    Więcej artykułów

    - REKLAMA -

    Najnowsze artykuły

    - REKLAMA -
    WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com